Jūrininkai - ne vien tik kapitonai

Jūrininkai - ne vien tik kapitonai

Nors Jūros šventės metu stengiamasi kuo daugiau dėmesio skirti jūrininkams, tačiau pastaruoju metu vis labiau akcentuojami tik laivų kapitonai, o kiti įgulos nariai tarsi lieka už šventės borto. Kai kurie jų dėl to jaučia tylią nuoskaudą ir netgi mano, kad šventinėje eisenoje yra nepageidaujami.

Ar tokią nuomonę formuoja pačių jūrininkų susiskaldymas? O galbūt tai, kad kai kurie kapitonai mechanikus, jau nekalbant apie paprastus jūreivius, vertina kaip žemesnės kastos atstovus? O gal ir tai, kad visuomenė nežino, jog laikai keičiasi ir laivuose yra jau keturi vadovaujantieji asmenys?

Kapitonų atstovai mano, kad mechanikai, o juo labiau eiliniai jūrininkai dažniausiai nedalyvauja visuomeninių organizacijų veikloje. Tačiau Lietuvos jūrininkų sąjunga (LJS) primena, kad be jos yra ir asociacija "Jūros veteranai", kurios vienija visus - nuo eilinio jūreivio iki kapitono.

"Manau, kad tokie skundai yra nepagrįsti. Pačiam reikia labiau domėtis ir aktyviau dalyvauti visuomeniniame gyvenime, nors žinoma, visų jūrininkų nesurinksi", - sako LJS pirmininkas Petras Bekėža.

Daugiau skaitykite dienraštyje "Vakarų ekspresas".

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder