Klaipėdoje susitiko trijų šalių jūrų kapitonai

Klaipėdoje susitiko trijų šalių jūrų kapitonai

Penktadienį Klaipėdoje, Jūrininkų centre, vyko Lietuvos, Latvijos ir Kaliningrado srities (Rusijos Federacija) jūrų kapitonų asociacijų narių susitikimas.

Susitikimo metu aptarti bendri veiksmai ruošiantis Lietuvos ir Kaliningrado kapitonams stoti į Europos kapitonų asociacijų konfederaciją (Confederation of European Shipmasters' Associations - CESMA), kuri buvo įkurta 1995 metais ir šiuo metu vienija 15 kapitonų asociacijų, esančių 12 Europos Sąjungos šalių. Latvijos kapitonai jau yra įstoję į šią organizaciją, tad jų pirmininkas Klaipėdoje pasidalino patirtimi apie stojimo procedūras ir reikalavimus.

Kitas šio susitikimo tikslas - Latvijos ir Kaliningrado kapitonai ruošiasi pasirašyti bendradarbiavimo sutartį. Penktadienį sutartis dar nebuvo pasirašyta, tačiau buvo aptarti visi su tuo susiję klausimai. Lietuvos jūrų kapitonų klubas tokią bendradarbiavimo sutartį su kaliningradiečiais pasirašė pernai rugsėjį.

Jūrų kapitonų klubo pirmininkas Juozas Liepuonius sako, jog tokios bendradarbiavimo sutartys padeda geriau pasirengti bendriems veiksmams, be to, Kaliningrado srities kapitonams sudaro galimybę lengviau gauti kitų šalių vizas.

Susitikimų metu aptarti laivybos saugumo ir kiti aktualūs jūriniai reikalai. Šiuo metu visų šalių jūrininkams aktualiausios yra netrukus įsigaliosiančios Tarptautinės konvencijos dėl jūrininkų rengimo, atestavimo ir budėjimo normatyvų (STCW) vadinamosios Manilos pataisos. Šios konvencijos pataisoms pritarta 2010 m. birželio pabaigoje Maniloje (Filipinų Respublika) vykusioje Tarptautinės jūrų organizacijos diplomatinėje konferencijoje. Po 1995 metų STCW konvencija išsamiai keičiama pirmą kartą.

Įsigaliojus Manilos pataisoms daugėja reikalavimų jūrininkams, jie griežtėja, kapitonams teks lankyti daugiau įvairių kursų, tad įvairių šalių kapitonai bendradarbiaudami dalijasi patirtimi, kaip lengviau pasitikti nūdienos iššūkius, keliamus laivų kapitonams.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder