Kruizinis laivas atplukdys Vienos orkestrą
Kruizinis laivas atplukdys Vienos orkestrą

Ateinantį pirmadienį Klaipėdos uoste laivas "Empress" pradės kruizinį sezoną. Prognozuojama, kad iš esmės jis bus toks kaip ir pernai. Tiesa, vieno laivo, turėjusio liepą užsukti į Lietuvos uostą, nespėta pastatyti.

Šiemet išsigąsta tvoros, "ateisiančios" į Teatro aikštę. Tačiau, atrodo, surastas neblogas sprendimas, kaip ja sudominti ne tik kruizinių laivų turistus, bet ir pačius klaipėdiečius.

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė mano, kad kruizinių laivų turistų skaičius šį sezoną nesumažės, o gal net gerokai viršys 30 tūkst.

Šiemet kruiziniams laivams taikomos dar didesnės rinkliavų nuolaidos nei pernai. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovų teigimu, iki tol, kol nebuvo paskelbta apie nuolaidas, tebuvo užregistruoti tik 37 kruizinių laivų atplaukimai į Klaipėdą, o po nuolaidų paskelbimo jų padaugėjo.

Bus atplaukiančių pirmąkart

Šiemet 20 kruizinių laivų į Klaipėdos uostą užsuks 47 kartus. Sezonas baigsis rugsėjo 23 d. Laivas "Kristina Regina", plaukiojantis su Suomijos vėliava, ir beveik 264 m ilgio laivas "Mein Schiff", plaukiojantis su Maltos vėliavą, į Lietuvos uostą užsuks pirmą kartą.

"Mein Schiff" vizitas kelią susirūpinimą klaipėdiečiams, susijusiems su kruizų verslu. Mat šiuo laivu liepos vidurį atplauks Vienos orkestras su visais savo instrumentais ir netgi koncerto klausytojais. Tiek muzikantai, tiek klausytojai turės būti išgabenti apie 40 autobusų į Kaliningradą (Rusija), kuriame vyks Vienos orkestro koncertas. Po jo jie turės spėti grįžti į Klaipėdą, į laivą "Mein Schiff" ir išplaukti. "Viso to organizavimas mums yra didelis iššūkis, tačiau tikimės, kad viską pavyks padaryti gerai", - sakė R. Savickienė.

Didžiausias laivas šiemet - 272 m ilgio "Costa Magica", plaukiojantis su Italijos vėliava, per sezoną užsuksiantis 3 kartus. Šis 5 žvaigždučių reikalavimus atitinkantis laivas pernai Klaipėdoje viešėjo pirmą kartą. Laineris pastatytas 2005 m. Jame vyrauja klasikinis italų meno stilius, apipavidalinimo tema - Venecijos kaukių karnavalo motyvai. "Costa Magica" gali plukdyti iki 3400 turistų, laivo įgulą sudaro apie 1000 žmonių.

Amerikiečių laineris 294 m ilgio "Constellation" šiemet ir vėl į Klaipėdą neužsuks, tačiau derybos tebevedamos, jo sulaukti galima tikėtis galbūt kitą sezoną. Jau dabar 2011 metams yra užregistruoti 32 kruizinių laivų atplaukimai į Klaipėdą, tačiau "Constellation" tame sąraše dar nėra.

[CITATA]

Dėmesys senamiesčiui

Anksčiau Turizmo centras talkinant Uosto direkcijai organizuodavo didesniųjų kruizinių laivų sutiktuves krantinėje. Šiemet laivų priėmimu uoste rūpinsis turizmo agentūros. R. Savickienės teigimu, jos bet kuriuo atveju samdysis folklorinius ansamblius, ir muzika prie laivų tikrai bus.

Šį kruizinį sezoną didesnis dėmesys bus skiriamas miesto centrui. Galimas daiktas, kad muzika, kuri buvo skirta Kruizinių laivų terminalui, persikels į Teatro aikštę.

Čia toliau bus organizuojami jomarkai. Anksčiau jie vykdavo tik tada, kai atplaukdavo daugiau kaip 200 m ilgio laivas, turintis gana daug turistų. Ir dabar oficialiai jomarkai bus rengiami tokiems laivams, tačiau neatmetama galimybė juos organizuoti ir atplaukus daugiau kaip 150 m ilgio laivams. Pasak R. Savickienės, jeigu bus norinčiųjų prekiauti, problemų neturėtų kilti.

Siekdama skatinti jomarkus žingsnį žengė ir savivaldybė - miesto Tarybos sprendimu prekybininkai bus atleisti nuo prekybos vietos mokesčio. Jis nebuvo labai didelis, bet reikėdavo eiti į savivaldybę, gauti prekybos vietą, viską pristatyti, parodyti planą ir t. t. Dabar šis procesas supaprastintas siekiant pritraukti į aikštę daugiau prekybininkų. Pernai jomarkų koordinatore buvo Tautodailininkų sąjunga, šiemet irgi bus renkamas koordinatorius.

Egzaminas klaipėdiečiams

Šiemet pasukamasis tiltelis jau vietoje, tikimasi, kad iki gegužės 17 d. juo jau bus galima naudotis. Tačiau šį sezoną atsirado kita bėda - dėl Dramos teatro rekonstrukcijos iškilsianti tvora Teatro aikštėje. Ji nedžiugins - ruda, 2,5 m aukščio, 60 m ilgio. Tačiau susizgribta ir sugalvota, kaip ją pagražinti. Ant jos jau gegužės 15 d. turėtų atsirasti 19 a. pabaigos senosios Klaipėdos nuotraukos, kuriomis rūpinasi Kęstutis Demereckas.

Taigi, kaip sakoma, nėra tokio blogio, kuris neišeitų į gerą. Klaipėdoje atsiras nuotraukų siena, pažindinanti su Klaipėdos istorija. Idėja graži, tik baiminamasi, kad "didieji uostamiesčio menininkai" nesugalvotų dar labiau pagražinti šių nuotraukų ir nesugadintų savo "meno kūriniais". Tačiau vis dėlto pasikliaujama klaipėdiečių sąmoningumu. Lėšų keisti nuotraukoms nebus, tad teks trejus metus gyventi su tais "piešiniais". Taigi nuotraukų siena - tarsi egzaminas klaipėdiečiams.

[BANERIS]

Raktažodžiai
Sidebar placeholder