Pagerėjo susisiekimas su jachtklubu Smiltynėje

Pagerėjo susisiekimas su jachtklubu Smiltynėje

Šiemet svetingai duris atvėrusio jachtklubo vadovai stengėsi pagerinti miestiečių susisiekimą su šia vieta. Jie džiaugiasi naujuoju AB "Smiltynės perkėla" kelto maršrutu ir nemano, kad jis bus konkurentas kursuojančiam vandens taksi. Tikimasi, kad jachtklubas po kurio laiko taps miestiečių ir turistų traukos centru.

Beje, AB "Smiltynės perkėla" generalinis direktorius Darius Butvydas sako, jog atidaryti naują maršrutą bendrovę paskatino atsiradusi nauja infrastruktūra Smiltynėje, t. y. atnaujinta jachtklubo veikla.

"Vakarų ekspresas" jau rašė, kad naujuoju maršrutu Naujoji perkėla-Jachtklubas-Senoji perkėla (Šiaurinis ragas)-Jūrų muziejus plaukia vintažinis "Smiltynės perkėlos" keltas "Kintai", pastatytas 1977 metais. Kelionė trunka beveik valandą. Iš Lietuvos jūrų muziejaus keltas grįžta į Senąją perkėlą (Šiaurinis ragas), tada vėl plaukia į jachtklubą, iš jo į Naująją perkėlą. Žmonėms, kurie nėra matę uosto, tai puiki galimybė pasidairyti po jį. Bilietas neišlipant kurioje nors iš keturių stotelių kainuoja 0,80 euro.

Paklaustas, ar "Kintai" netaps Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos kasmet organizuojamų valandos trukmės nemokamų ekskursijų po uostą laivu "Venus S" konkurentu, D. Butvydas atsakė: "Iš vienos pusės konkurentas, iš kitos pusės - ne. "Venus S" atlieka užsakomuosius reisus, o "Kintai" plaukia reguliariai pagal grafiką. "Venus S" plukdo žmones nemokamai, nes už tai sumoka Uosto direkcija."

Galima pasiekti ir naktį

Jachtklubo uostelio Smiltynėje valdytoja yra VšĮ "Klaipėdos jachtklubas", kurios akcijas per pusę yra pasidalijusios UAB "Dommo Nerija" ir Klaipėdos miesto savivaldybė. Pačios marinos Smiltynėje operatorė yra UAB "Smiltynės jachtų uosto operatorius", kuriai vadovauja Gediminas Meškauskas. Atnaujintą viešbutį valdo "Dommo Nerija", kurios akcijų turi investicinė bendrovė "Invalda privatus kapitalas".

Stengdamiesi pagerinti susisiekimą su jachtklubu jo vadovai organizavo vandens taksi paslaugas. "Dommo Nerijos" direktorius Giedrius Meškelė sako, kad vandens taksi žmonės jau naudojasi, ypač vakarais ir naktimis bei savaitgaliais. Pasak jo, keltas "Kintai" nebus konkurentas vandens taksi, nes jis plaukia tik pagal grafiką, o taksi galima išsikviesti net ir naktį.

Taigi Smiltynės jachtklubo vadovai džiaugiasi naujuoju "Smiltynės perkėlos" maršrutu, nes tiek miestiečiai, tiek uostamiesčio svečiai dabar galės kur kas lengviau pasiekti jachtklubą be automobilio.

Čia jie gali apsistoti neseniai atnaujintame trijų žvaigždučių viešbutyje, jo kavinėje išgerti puodelį kavos, pasigrožėti uosto vaizdais, pailsėti. Beje, jachtklube galima išsinuomoti pramoginę jachtą paplaukioti, dviratį pasivažinėti.

Prognozuojamos geros perspektyvos

Pasak G. Meškausko, nemažai jachtų jau sugrįžo į jachtklubą ir jau yra nemažai norinčių čia žiemoti laivų savininkų. Pastaruoju metu atplaukia gana daug užsieniečių, ypač iš Vokietijos. "Pastebėjau tokį dalyką. Žmogus atvyksta parai, o paskui lieka trims keturioms paroms. Sąlygos geros, čia pat nacionalinis parkas, Klaipėda. Yra kur gerai išsimiegoti ir skaniai pavalgyti. Bent jau vokiečiai labai gerai atsiliepia apie mus", - sakė G. Meškauskas.

Paklaustas, ar užteks laivų, kai pajudėjo jachtklubų reikalai, jis teigė, kad jachtų Lietuvoje daugėja, ypač daugėja katerių. Be to, vokiečiai, skandinavai, kurie daug keliauja, pradėjo domėtis Klaipėda. "Tiesiai šviesiai sakau, matau šviesią mūsų jachtklubo ateitį", - sakė G. Meškauskas.

Šiuo metu jachtklubo uostelyje, galinčiame priimti apie 65 laivus, jau užimti du trečdaliai laivams švartuoti skirtų vietų.

Paklaustas, ar bus sutvarkytas trečias jachtklubo baseinas, G. Meškelė atsakė: "Artimiausia perspektyva - šių metų rudenį, žiemą planuojame rekonstruoti elingus. Šiuo metu kaip tik gryniname jų viziją siekdami sinergijos tiek su uosto, tiek su neseniai atjauninto jachtklubo viešbučio veikla. Tolesnėje perspektyvoje numatome galimybę įrengti ir trečią baseiną. Tos idėjos neatsisakome."

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder