Darbo grupės, kuri aiškinasi prie Afrikos krantų laive "Solarte" dirbusių Lietuvos jūrininkų pagrobimo aplinkybes ir rūpinasi jų išlaisvinimu, pirmininkas Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus vakar teigė, jog gauta informacija iš laivo savininkų, kad jie pradėjo derybas, tačiau jokių detalių atskleisti vicekancleris sakė neturįs teisės.
Pasak jo, gera žinia ta, kad pagrobtieji žmonės yra gyvi ir sveiki. "Tikimės, kad viskas baigsis laimingai ir gerai", - sakė R. Vaitkus.
Jo žiniomis, laivas "Solarte" dar spalio 26 d. turėjo išplaukti iš Nigerijos uosto.
"Kiek man žinoma, dalis įgulos narių jau pakeista, o paskui turėjo pakeisti ir visą įgulą. Apie tai reikėtų klausti bendrovės "Baltlanta" atstovų, kurie atsakingi už įgulos formavimą. Man jie buvo sakę, kad ruošiasi keisti įgulą, bet ne Nigerijoje, o saugioje šalyje. Manau, kad po tokio šoko jūreiviai yra sukrėsti ir jiems sunku dirbti", - sakė vicekancleris.
Jūrininkus dirbti laive "Solarte" pasamdė UAB "Baltlanta", kuri teikia įdarbinimo paslaugas kaip vadinamoji "kruingo" kompanija. Laikinai einantis "Baltlantos" direktoriaus pareigas Personalo tarnybos vadovas Saulius Žukauskas vakar sakė, kad pakeisti tik tie žmonės, kurie yra pagrobti, o kiti įgulos nariai liko ir dirba.
"Kol kas mes nesiruošiame jų keisti, tačiau viskas priklausys nuo to, ką pasakys laivo operatorius", - tvirtino S. Žukauskas.
Į klausimą, ar laivas "Solarte" jau išplaukė, jis negalėjo atsakyti, nes tokios informacijos neturėjo.
Transportinis refrižeratorius "Solarte", plaukiojantis su Komorų salų vėliava, registruotas Bahamų salose, priklausantis Rusijos kompanijai "Rainbow Reefers", buvo užpultas spalio 19 d. Nigerijos Port Harkurto uosto prieigose. Laive iš viso buvo 16 Lietuvos piliečių.
Vienas į nelaisvę patekęs klaipėdietis yra šturmanas, kitas - paprastas jūreivis, vairininkas, o kapitonas ir dar vienas jūreivis - iš Ukrainos.
Rašyti komentarą