Šiemet "Forelle" vėl kviečia plaukti maršrutu Klaipėda - Juodkrantė - Klaipėda
Šiemet "Forelle" vėl kviečia plaukti maršrutu Klaipėda - Juodkrantė - Klaipėda

Pramoginis laivas "Forelle" sezoną pradėjo gegužės 31 d. Šio sezono naujovė - plaukimas prie Mirusių kopų. Birželį į Juodkrantę jis plaukia tik kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį, o nuo liepos 1 d. jau plauks kasdien iki pat rugpjūčio pabaigos. Visą liepos mėnesį nuo pirmadienio iki penktadienio, t. y. darbo dienomis, senjorams bus taikoma 25 procentų nuolaida.

Beje, senjorams nereikėtų netgi pirkti bilietų iš anksto kelionei. Jie galėtų tiesiog paskambinti telefonu 8 679 61886, kad jiems būtų rezervuota vieta.

Marius Petrošius, vienas iš "Forelle" valdytojų, sakė, kad nors karantinas jau atšauktas, tačiau atsargumo vis tiek bus laikomasi. Po kiekvieno plaukimo visi laivo paviršiai yra dezinfekuojami. Kadangi laivas gana didelis, juo vienu metu gali plaukti 80 žmonių, privalomą 1 metro atstumą išlaikyti nėra sunku plukdant tik 50 keleivių. Keleiviai sodinami tik prie kas antro stalo. "Nors nuo birželio 17 d. karantinas atšaukiamas, vis tiek stengsimės išlaikyti tuos atstumus. Jeigu matysime, kad orai savaitgalį prastesni, visų bilietų neparduosime, kad laive nebūtų 80 žmonių", - sakė M. Petrošius ir pridūrė, kad verslas dėl apribojimų, žinoma, nukentės, bet nieko nepadarysi - visi esame vienoje valtyje, turime dar saugotis.

Geriausias sezonas - pernai

Tik 2017 m. pavasarį laivo "Forelle" valdytoja tapo UAB "Donra". Šį įdomią istoriją turintį laivą, kuriam jau 86 metai, naujam gyvenimui prikėlė broliai Petrošiai, patys kartkartėmis stojantys prie jo šturvalo. Pasak M. Petrošiaus, palyginti visus tris sezonus nuo veiklos pradžios, pernai buvo geriausias.

Šiemet jau ketvirtas sezonas. Ar bus daug užsakymų plaukti šiuo laivu, nežinia, nes žmonės vis dar prisibijo, o nemažai jų neteko pajamų. Bet broliai tikisi sulaukti susidomėjimo šiuo laivu, nes jis išskirtinis ir vienintelis toks Lietuvos pajūryje, o tie, kurie serga kelionių liga, vis tiek keliaus.

Šiemet sezono pradžia buvo nulinė - laivas negalėjo net pajudėti nuo krantinės. O turėta nemažai užsienio šalių kelionių organizatorių užsakymų iki pat lapkričio. Tačiau visi jie buvo atšaukti metus į priekį. "Nenusiminiau, kai paskambino ir pranešė, buvo ir taip aišku", - juokavo Marius. Užsakymų šiemet turima kokius tris kartus mažiau nei pernai. Pirmo reiso metu laive tebuvo tik trečdalis keleivių.

AUTENTIKA. Naujieji laivo valdytojai stengėsi išlaikyti "Forellėje" kuo daugiau autentikos.

Per karantiną laiko veltui neleista, balandį ir gegužę buvo restauruotas viršutinis laivo denis. "Forelle" po kiekvieno sezono patvarkoma, paremontuojama, vis kažkas atnaujinama.

Žiemą "Forelle" stovi prie krantinės Danės upėje netoli Biržos tilto. Per didžiąsias šventes į ją galima užeiti išgerti kavos, karšto vyno, nes laivas yra šildomas. "Ateidavo žmonės pasišildyti. Smagu būdavo vidury žiemos matyti pilną laivą žmonių. Ši žiema buvo tokia, kad, jeigu būtume turėję užsakymų, būtume galėję plaukioti. Tiesa, tuo metu gana keblu pakelti Pilies tiltą. Nes tam reikia aukštesnės nei 5 laipsnių temperatūros",- pasakojo M. Petrošius.

Plaukia ir su dviem keleiviais

"Forelle" šiemet plaukios kaip ir anksčiau maršrutu Klaipėda-Juodkrantė iki 18 val. Laivas stovi Kruizinių laivų terminale. Kadangi tai maršrutu kursuojantis laivas, nepaisant to, kiek keleivių susirenka, jis plaukia. Kartą "Forelle" į vieną pusę plaukė tik su dviem keleiviais, o grįžo atgal visai be jų. Užtat kokie patenkinti buvo tie du keleiviai, sakė, kad jautėsi taip, tarsi būtų išsinuomoję privatų laivą.

"Tokia maršruto esmė - pasiskelbei, tai plauk. Mes neapsidraudžiame. Mums svarbu klientai. Mūsų vizija - turi būti tęstinumas. Žinoma, galima mūsų laivą išsinuomoti, bet tą dieną neturi būti nupirkta nė vieno bilieto", - sakė M. Petrošius.

Mirusios kopos - iš vandens pusės

Paprastai, kai laivas "Forelle" atplaukia į Juodkrantę, ten jis stovi 3,5 valandos, kol keleiviai vaikšto, ir tik tada plaukia atgal. Šiemet sugalvota tos pertraukos metu organizuoti kitą mini maršrutą - iš Juodkrantės nuplaukti iki Mirusių kopų ir grįžti atgal. Kelionė truks 1,5 val. ir kainuos 9 eurus suaugusiems. Senjorams ir šiai kelionei visą liepos mėnesį darbo dienomis irgi bus taikoma 25 proc. nuolaida.

Žinia, Mirusių kopų lankymas dabar yra apmokestintas. Kuršių nerijos nacionaliniame parke esančio Naglių gamtinio rezervato pažintinio tako lankymas tapo mokamas siekiant reguliuoti lankytojų srautus ir norint išsaugoti vieną unikaliausių šalies gamtinių vietų. Šiaip reikia mokėti du eurus, o nuo o birželio 19 iki rugpjūčio 31 d., t. y. tuo metu, kai lankytojų būna daugiausia, teks mokėti 5 eurus.

NAUJOVĖ. Šiemet "Forelle" plukdys pažiūrėti Mirusių kopų.

Pasaulyje tik du tokie laivai

Laivas "Forelle" pastatytas 1934 metais Flensburgo laivų statykloje Vokietijoje. Tada jis buvo vienas pirmųjų Flensburgo įlankos motorlaivių, pradėjęs naują laivybos etapą. 23 metrų ilgio laivas jau tais laikais garsėjo patogiomis sąlygomis keleiviams - buvo šildomas ir turėjo iš čiaupo bėgantį šiltą vandenį. Tokio dizaino laivų visame pasaulyje buvo pastatyti tik du: kitas laivas "Libelle" stovi Flensburgo uoste.
"Forelle" išgarsėjo praėjusio amžiaus viduryje, pradėjusi legendinį sviesto ir kitų maisto produktų gabenimą iš Danijos į Vokietiją. Jai teko plaukioti ir Elbės upe. Prieš keliolika metų legendinę istoriją turintis laivas pateko į Lietuvos Kuršių marių vandenis.
"Forelle" iš Nidos verslininkų, kurie apie 2004 metus parsiplukdė laivą iš Vokietijos, 2006-aisiais įsigijo AB "Klaipėdos laivų remontas". Dvejus metus ant kranto stovėjusio laivo valdytoja 2017 m. pavasarį tapo UAB "Donra".
Naujieji laivo valdytojai stengėsi išlaikyti "Forellėje" kuo daugiau autentikos - deniai padaryti lygiai tokie patys, kokie buvo seniau, išlaikytas ir raudonmedis, teikiantis jaukumo.
Laivas "Forelle" yra komfortiškas ir vienas iš patogesnių laivų: minkštasuoliai, dideli panoraminiai langai, daug atviro denio. Pirmame laivo denyje veikia 40 vietų turintis baras, antrame denyje yra šokių aikštelė, atvira terasa ir salonas su sėdimomis vietomis. Uždarame denyje galima pasislėpti esant blogam orui.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder