"Smiltynės perkėla" susikibo su profsąjunga

"Smiltynės perkėla" susikibo su profsąjunga

Valstybės valdomos bendrovės „Smiltynės perkėla" vadovybė sukryžiavo ietis su savo darbuotojų profsąjunga. Pastaroji nesutinka, kad dviem jos nariams būtų skirtos drausminės nuobaudos.

Šiandien Klaipėdos miesto apylinkės teismas atvertė civilinę bylą, kurioje savo santykius aiškinasi valstybės valdoma bendrovė „Smiltynės perkėla" ir jos darbuotojų profesinė sąjunga.

Į teismą šių metų kovo viduryje „Smiltynės perkėla" kreipėsi po to, kai profsąjunga atsisakė leisti skirti drausmines nuobaudas dviem bendrovės darbuotojams, aktyviems profesinės sąjungos nariams - kelto kapitonui Giedriui Meceliui ir kelto vyriausiajam mechanikui Audriui Šileikai.

Bendrovė prašo, kad teismas šį atsisakymą panaikintų ir ji galėtų darbuotojus nubausti.

G.Meceliui ir A.Šileikai papeikimus norima skirti už analogiškus nusižengimus. Neva, jie abu nesilaikė pareigybinių nuostatų.

O kapitonas, nors ir privalėjo, dar neužtikrino, jog šių nuostatų laikytųsi jo kelto vyriausiasis mechanikas.

Paprastai kalbant, bendrovės vadovai yra nepatenkinti tuo, kad A.Šileika nepasirūpino tvarka viename iš per Kuršių marias keliančių keltų, o jo kapitonas G.Mecelis neužkirto kelio tokiam įgulos nario elgesiui.

„Respublikos" duomenimis, bylinėjimosi metu profesinės sąjungos vadovai bandys įrodyti, kad tokie bendrovės vadovų veiksmai turėtų būti vertinami, kaip bandymas daryti poveikį profsąjungos nariams ar net juos įbauginti.

Šiandien ši civilinė byla iš esmės nagrinėti nepradėta, nes teismo parengiamajame posėdyje negalėjo dalyvauti į komandiruotę Susisiekimo ministerijoje išvykęs „Smiltynės perkėlos" generalinis direktorius Darius Butvydas.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder