Su Lietuvos vėliava plaukios du nauji laivai

Su Lietuvos vėliava plaukios du nauji laivai

Danijos kompanija DFDS Vokietijoje stato du naujus ro-ro laivus, kurie bus įregistruoti Lietuvos jūrų laivų registre. Šiuose didžiausiuose iki šiol Lietuvoje tokio tipo laivuose dirbs mūsų šalies įgulos. Vienas iš "naujagimių" jau yra nuleistas į vandenį ir gegužę pradės eiti tarnybą.

Vasario 17 d. Vokietijos Flensburgo laivų statykloje į vandenį nuleistas statomas ro-ro laivas "Gardenia Seaways". Jis jau ir pakrikštytas. O vasario 20 d. ant bėgių doke pastatytas ir kitas toje pačioje laivų statykloje statomas, tokio paties tipo laivas Nr. 773. Jis dar neturi pavadinimo.

KRIKŠTYNOS. "Gardenia Seaways" krikštamotė Lily Valeur (Lillie Valeur), laivo kapitonas Ričardas Maksimavičius (dešinėje) bei Lietuvos "DFDS Seaways" generalinis direktorius Jonas Nazarovas po vardo suteikimo ceremonijos skambant Lietuvos ir Vokietijos himnams pagerbė laive iškeltą Lietuvos vėliavą ir Vokietijos laivų statytojus.

Tos pačios dienos vakarą, kai "Gardenia Seaways" buvo nuleista į vandenį ir pastatyta prie laivų statyklos krantinės, milžiniškas plaukiojantis kranas į šio laivo mašinų skyrių įkėlė du didelius MAN variklius. Kitą dieną tas pats kranas į vietą laive padėjo Gdanske (Lenkija) pastatytą antstatą. Jis buvo pritvirtintas per kelias valandas.

Tikimasi, kad "Gardenia Seaways" į tarnybą stos gegužės 19 d. Vardas kitam "naujagimiui" turėtų būti suteiktas gegužės 12 d., o pats šis laivas turėtų būti baigtas rugsėjį. Kiek kainavo šių laivų statyba, neatskleidžiama.

Šių laivų talpa - po 4,1 tūkst. linijinių metrų. Didžiausi ro-pax laivai, "DFDS Seaways" keltai, kurie plaukia iš Klaipėdos uosto, ima tik po 2,5 tūkst. linijinių metrų krovinio.

Abu laivus "barboutčarterio" (laivo nuoma be įgulos) sąlygomis nuomos Klaipėdoje esanti AB "DFDS Seaways". Tai yra nuoma su teise įsigyti tuos laivus. Juose dirbs įgulos iš Lietuvos - apie 20 žmonių kiekviename. Laivo "Gardenia Seaways" kapitonas šiuo metu yra Ričardas Maksimavičius.

Abu naujieji laivai su Lietuvos vėliava plaukios Šiaurės jūroje linija Roterdamas (Nyderlandai) - Iminghamas (Anglija).

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder