Abiturientams lengviausia samprotauti apie ramybę
Abiturientams lengviausia samprotauti apie ramybę

Šiandien visi Lietuvos abiturientai laikė privalomą lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą. "Vakarų ekspreso" kalbinti jaunuoliai sakė, kad šiemetinės temos jų neišgąsdino. Daugeliui lengviausia atrodė samprotavimo tema apie tai, kas suteikia žmogui ramybę.

Nors kalbinti abiturientai sakė pasigedę kai kurių mylimų autorių, pavyzdžiui, Balio Sruogos, Vinco Mykolaičio-Putino ar Antano Škėmos, visgi džiaugėsi, kad temos nebuvo itin sudėtingos.

"Kokią emociją kelia egzaminai? Apatiją. Nėra ko jaudintis. Kaip pasiruoši, taip ir išlaikai. Tad ateinančioms kartoms linkėčiau tiesiog ramybės", - kalbėjo nenorėjęs prisistatyti abiturientas.

Beje, kaip ir daugelis kitų kalbintų, jis rinkosi samprotavimo temą apie ramybę.

Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos Laimos Prižgintienės duomenimis, egzaminas praėjo sklandžiai.

"Dėl organizacinių reikalų jokių nusiskundimų nebuvo, viskas praėjo sklandžiai", - pasibaigus egzaminui sakė L. Prižgintienė.

Jos duomenimis, iš viso Klaipėdoje privalomą lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą turėjo laikyti 2 153 abiturientai. Valstybinį rinkosi 1 066 abiturientai, mokyklinį - 1 087.

"Turime duomenų, kad į valstybinį egzaminą neatvyko 9 abiturientai. Priežastys įvairios - ir dėl ligos, ir kurso nebaigė. Kiek neatvyko į mokyklinį egzaminą, dar negalime pasakyti, duomenys dar tikslinami, bet panašu, kad skaičius gali būti didesnis", - sakė Švietimo skyriaus vedėja.

Tiek valstybiniame, tiek mokykliniame brandos egzamine kandidatai turėjo atlikti vieną užduotį - parašyti rašinį. Brandos egzaminui buvo pateiktos dvi samprotavimo rašinio ir dvi literatūrinio rašinio temos. Prie kiekvienos temos buvo pateikti trys lietuvių literatūros autoriai.

Nacionalinio egzaminų centro duomenimis, valstybinio brandos egzamino vertinimas prasidės birželio 12 d. Kandidatų darbus dvi savaites vertins beveik keturi šimtai vertintojų. Šio egzamino rezultatai bus paskelbti liepos 3 d.

Mokyklinio brandos egzamino kandidatų darbai turi būti įvertinti per devynias darbo dienas, rezultatai bus skelbiami birželio 16 d.

Justas Grinkevičius

Temos pasirodė lengvesnės nei praėjusiais metais. Prieš egzaminą labai jaudinausi, bet pamatęs temas nurimau. Pasirinkau rašyti literatūrinę temą apie visuomenės atstumtą žmogų lietuvių literatūroje. Rėmiausi Jurgiu Savickiu ir Jonu Biliūnu. Gerai žinojau šių autorių kūrybą, todėl apsidžiaugiau juos pamatęs. Mintys patys ėjo į galvą, tad ilgai galvoti nereikėjo, parašiau gana greitai. Nenoriu spėlioti, kaip man pasisekė. Palauksiu įvertinimo.

Tumas Ašmonas

Temos šiek tiek išgąsdino. Ypač tai, kad jos labai trumpos ir abstrakčios. Tokiu atveju kyla rizika "nugrybauti" į lankas. Nebuvo lengva susikaupti ir surikiuoti savo mintis, bet, tikiuosi, pavyko parašyti neblogą rašinį. Ir iš autorių nebuvo lengva rinktis. Man daugelis jų pasirodė mažai nagrinėti. Pasirinkau samprotavimo temą apie tai, kas suteikia žmogui ramybės. Galėjau rinktis iš trijų autorių: Antano Baranausko, Jono Aisčio ir Juozo Tumo-Vaižganto. Tikėjausi, kad bus Antanas Škėma, Vincas Mykolaitis-Putinas, bet šių autorių nebuvo. Šiaip nelabai jaudinausi prieš šį egzaminą, nes jo vertinimas man nebus labai svarbus, kadangi planuoju studijuoti fiziką.

Rokas Armonas

Temos tikrai nesunkios. Rašiau apie tai, kas žmogui suteikia ramybės. Mano nuomone, ramybės suteikia meilė, gamta ir menas. O mane patį labiausiai ramina menas. Žodžiu - šokiai, dainos, estrada. Tikėjausi, kad vienas iš pasirenkamų autorių bus Balys Sruoga, bet, deja, nebuvo. Kaip ruošiausi egzaminui? Tiesiog savaitgalį pasiskaitinėjau užrašus, ir tiek. Man šie mokslo metai nebuvo sunkūs, įsivaizdavau, kad viskas bus sunkiau. Kiek bendravau su draugais, visi labiausiai bijojo būtent rašinio. Ir aš taip pat. Tiesiog šis egzaminas kaip loterija, nes pažymiai priklausys ir nuo pačių vertintojų. Viskas labai subjektyvu. Kai laikai fiziką ar matematiką, nieko savo nesukursi, turi vadovautis formulėmis, ir tiek. O čia viskas priklauso, kaip tavo kūrybą įvertins.

Laura Intaitė

Buvo viena gana lengva tema, apie kurią nemažai buvome kalbėję ir per pamokas, tad sunku nebuvo. Rašiau samprotavimo temą apie tai, kas žmogui teikia ramybės. Man ji pasirodė lengviausia. Rėmiausi Antanu Baranausku ir Juozu Tumu-Vaižgantu. Rašiau apie tai, kad ramybės teikia buvimas vienatvėje su savo mintimis bei mėgstama veikla. Kai mokiausi, neskaičiau pavyzdingai visų kūrinių, bet Baranausko ir Vaižganto privalomus kūrinius buvau perskaičiusi. Tai man padėjo. Nelabai ruošiausi šiam egzaminui. Atvirai - tik paskutinę dieną paskaitinėjau. Nestresavau, bet mačiau ir tokių abiturientų, kurie ir verkė prieš egzaminą, ir egzamino metu dūsavo.

Tautvydas Diržinauskis

Pačios temos pasirodė abstrakčios, tikėjausi tikslesnių formuluočių. Pasirinkau samprotavimo temą apie tai, kokia yra kilmės svarba. Patraukė prie šios temos pasiūlyti autoriai, nes jų kūryba man buvo geriausiai žinoma. Rėmiausi Šatrijos Raganos kūryba. Paskutiniai mokslo metai nebuvo labai sudėtingi, gal tik prieš pat egzaminus kiek labiau pradėjau jaudintis. Tiesiog aš mokiausi ne tik prieš egzaminus, bet nuolatos, skaičiau visus privalomus kūrinius, tad ir streso didelio nepatyriau. Tai jau buvo antras egzaminas, prieš tai laikiau anglų kalbos egzaminą. Jis buvo tikrai kur kas lengvesnis. Nežinau kodėl, tiesiog anglų kalbos egzaminas paprastesnis. Rašinys - subjektyvus dalykas.

Sidebar placeholder