Ar spės "Lietuva" pasiruošti burlaivių regatai?

Ar spės "Lietuva" pasiruošti burlaivių regatai?

Jachta "Lietuva" vis dar remontuojama. Rangovai žada darbus baigti dar šiemet, Savivaldybės atstovai tuo abejoja. Tačiau jie tiki, kad laivas tikrai atstovaus šaliai ir Klaipėdai kitais metais birželį mūsų uostamiestyje startuosiančioje pasaulio burlaivių regatoje "The Tall Ships Races 2021".

Klaipėdos universitetas jau pranešė, kad burlaivis "Brabander" ir jachta "Odisėja" yra pasirengę dalyvauti šioje garsioje regatoje, o "Lietuvos" remontas užsitęsė.

Bendrovės "Garant Boats &Yachts" (UAB "Laivo sandėlis") direktorius Simas Šakalinis sako, kad pagrindiniai darbai jau padaryti, dabar jachta surenkama. Pasak jo, remontas turėtų būti baigtas iki šių metų pabaigos, žinoma, jeigu leis oro sąlygos. "COVID-19 turėjo įtakos, nes su virusu susidūrė keli žmonės, kurie dirbo prie jachtos, teko darbus stabdyti. Tačiau stengiamės kaip įmanoma greičiau juos baigti", - sakė jis.

S. Šakalinis tikina, kad legendinė jachta bus ne tik kapitališkai suremontuota, bet, galima sakyti, iš naujo pastatyta. "Tiek daug problemų buvo ją restauruojant, kad naudingiau būtų buvę iš naujo pastatyti. Viską reikėjo keisti iš esmės, nes po 40 metų plaukiojimo būklė buvo labai prasta. Kuo giliau į ją lindai, tuo daugiau niuansų radai. Laivą reikia prižiūrėti ir saugoti, o ne plakti tol, kol jis visiškai subyra. Bet dabar "Lietuva" vėl galės dar ilgai skrosti bangas", - mano jis.

Remonto darbai nebrangsta

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis netgi daugiau nei 100 proc. yra įsitikinęs, kad "Lietuva" galės dalyvauti regatoje. Anot jo, tai bus jos inauguracija po tokio ilgo remonto.

Pats jis praėjusį penktadienį aplankė remontuojamą "Lietuvą". "Mes norėjome, kad remontas būtų baigtas šiais metais, bet matome, kad jis gali keltis į kitus metus. 85 proc. darbų jau padaryta, bet dar yra likę daug smulkių darbų. Be to, po tokio kapitalinio remonto jachta turi būti bandoma ant vandens, tačiau oro sąlygos greičiausiai neleis to padaryti.

Rangovas darbų pabaigą mato gruodžio pabaigoje, bet mes tuo abejojame. Remontas užtruko ir dėl COVID-19, ir dėl atradimų išardžius jachtą. Mes įsivaizduojame, kad iki kitų metų sausio-vasario pabaigos visi darbai turi būti baigti, o tada, kai leis oro sąlygos, išbandyta ant vandens", - sakė E. Simokaitis.

Pasak jo, "Lietuvos" prikėlimo naujam gyvenimui pradinė kaina buvo 250 tūkst. eurų, bet vėliau buvo perkami papildomi darbai už daugiau nei 30 tūkst. eurų.

Anot E. Simokaičio, nors tiek gerai, kad, nepaisant to, jog remonto terminas pratęstas, jo darbai nebrangsta.

Priminsime, kad jachta yra Savivaldybės turtas ir jo remontui naudojamos jos biudžeto lėšos.

"Lietuvą" atiduos panaudai

Jachtos "Lietuva" kapitonas Osvaldas Kudzevičius sako, kad jau dveji metai, kai baigėsi sporto klubo "Ostmarina" jachtos panaudos sutartis su Savivaldybe. "Kaip bus toliau, kol kas neaišku. Matyt, bus skelbiamas konkursas dėl panaudos, "Ostmarina" jame dalyvaus. Situacija miglota. Karantinas, negali nueiti į Savivaldybę ir išsiaiškinti jos ketinimų", - sakė jis.

Norint dalyvauti regatoje klubui "Ostmarina" reikėtų jau planuotis lėšas, rinkti "Lietuvos" įgulą, nes laivas profesionalios įgulos neturėjo, ją paprastai sudarydavo buriavimo entuziastai.

"Norint dalyvauti regatoje reikia nueiti ilgą kelią", - tikina O. Kudzevičius.

Paklaustas, ar "Ostmarina" gali nespėti pasiruošti regatai, O. Kudzevičius atsakė: "Gali, bet bandysime viską spręsti pakeliui. Šiuo atžvilgiu šiuo metu situacija - visiškas nokautas, bet laivas remontuojamas ir prižiūrimas."

E. Simokaitis neabejoja, kad suremontuota jachta "Lietuva" vėl bus atiduota panaudai. Savivaldybė dėkinga laivo kapitonui,žinančiam visas jos problemas, už pagalbą atliekant jachtos remontą.

"Spręsime, kam atiduoti panaudai jachtą: ar tam pačiam klubui "Ostmarina" su O. Kudzevičiumi priešakyje, ar kažkam kitam. Dar turime parengti panaudos sąlygas.

Mūsų noras - ir buriavimo klubo "Žiemys" vaikai, ir Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos auklėtiniai turėtų gauti kažkiek laiko pabūti toje jachtoje.

Kitas labai svarbus dalykas - "Lietuva" privalės reprezentuoti mūsų miestą. Turime nuspręsti, kaip tai turi būti daroma. Nepakanka tik su jachta kažkur nuplaukti ir pasakyti, kad mes iš Klaipėdos", - aiškino Turto valdymo skyriaus vedėjas.

Paklaustas, ar laivo perdavimo panaudai procesas nesutrukdys "Lietuvos" įgulai pasiruošti regatai, E. Simokaitis atsakė: "Norint atiduoti laivą panaudai organizuoti konkurso nereikia. Mes apsisprendžiame ir administracijos direktoriaus įsakymu tas turtas perduodamas pagal panaudos sutartį. Tai paprastesnis procesas ir jis nėra ilgai trunkantis. Tačiau perdavimas mums dabar nėra pirmaeilis dalykas. Dabar svarbiausia susitvarkyti su remontu, o tada parengsime panaudos sąlygas ir perduosime. Rengiant sąlygas bus atsižvelgta į specifiką. Tai specifinis turtas, ne patalpa ar automobilis, kurį gali valdyti bet kas. Laivui reikalinga įgula. Žinia, ne kiekvienas žmogus gali būti jachtos kapitonu."

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder