Atliekų konteinerių aikštelės priskirtos gyventojams

Atliekų konteinerių aikštelės priskirtos gyventojams

Klaipėdoje jau 11 metų atliekos tvarkomos taip, kaip ir kitose Europos Sąjungos šalyse. Šios sistemos esmė paprasta: tai, kas lengvai telpa pro konteinerio angą, mes turime išrūšiuoti ir išmesti prie savo namų. O tai, kas netelpa, patys privalome nuvežti nebereikalingus daiktus į didžiųjų atliekų priėmimo aikšteles, arba atiduoti elektronikos ar pavojingų atliekų tvarkytojams.

Diegiant ekologišką europietišką atliekų sistemą šiemet Klaipėdoje įsigaliojo dar vienas pakeitimas, susijęs su kiemuose esančių konteinerių aikštelių priežiūra. Visos aikštelės, kur stovi konteineriai, jau yra priskirtos bendrijoms, daugiabučių namų administratoriams ir kitiems juridiniams bei fiziniams asmenims, kurie faktiškai naudojasi ta kolektyvine konteinerių aikštele.

„Tokį spendimą padiktavo realybė. Stebint Klaipėdos atliekų surinkimą, didžiausia netvarka yra būtent prie konteinerių. Žmonės šalia jų palieka neleistinas atliekas: padangas, baldus, buities prietaisus. Tokių nelegalių šiukšlynų sutvarkymas iki šiol buvo apmokamas iš visų mokesčių mokėtojų lėšų. Tačiau tai nebuvo teisinga – už netvarkos pašalinimą turi mokėti ne visas miestas, o būtent nevalyvų kiemų gyventojai“, - pokyčių priežastis aiškino Rasa Jievaitienė, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Aplinkos kokybės skyriaus vedėja.

Nuo šiol keli namai – jų administratoriai ar bendro naudojimo objektų valdytojai – turi susitarti tarpusavyje, kas ir kaip prižiūrės bendrą konteinerių aikštelę. Jeigu kas nors šalia konteinerių paliks neleistinas atliekas, už jų surinkimą, išvežimą, aplinkos sutvarkymą bus atsakingi bendro naudojimo objektų valdytojai.

„Namų atstovai gali susitarti, kaip rūpinsis konteinerių aikštele. Tai gali būti grafikai, kai vieną mėnesį tvarko vienas administratorius, o kitą mėnesį – kitas. Arba gali tvarkyti vienas, o kiti namai prisidėtų finansiškai. Gali būti ir kiti variantai. Klaipėdos miesto savivaldybės patvirtintose taisyklėse numatyta galimybė laisvai pasirinkti tinkamiausius susitarimų būdus“, - sakė R. Jievaitienė.

Todėl visiems verta įsidėmėti: Klaipėdoje nebėra „niekieno“ konteinerių. Šalia konteinerių paliktos atliekos sukels papildomų rūpesčių visiems kaimynams. O ekologiškiausias ir paprasčiausias didžiųjų atliekų tvarkymo būdas – pasinaudoti išvežimo paslauga arba patiems jas nuvežti į didžiųjų atliekų surinkimo aikšteles.

Daugiau informacijos apie atliekų išvežimo grafikus ir aikšteles rasite internete kratc.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder