Atliekų tvarkymas Klaipėdoje per karantiną: ką reikia žinoti gyventojams?

Atliekų tvarkymas Klaipėdoje per karantiną: ką reikia žinoti gyventojams?

Jau trečią savaitę šalyje įvestas karantinas koreguoja kiekvieno klaipėdiečio gyvenimą – nuo socializacijos iki tokių buitinių dalykų kaip atliekos. Karantino metu daugybė žmonių namuose praleidžia beveik visą laiką – tai keičia ir susidarančių atliekų kiekius.

Atliekų tvarkymo ekspertai atkreipia dėmesį, kad siekdami kokybiškos ir laiku teikiamos konteinerių aptarnavimo paslaugos, gyventojai turėtų atsakingai palikti automobilius kiemuose ir, svarbiausia, neužstatyti jais atliekų konteinerių.

Per karantiną – daugiau atliekų ir daugiau iššūkių

Tikriausiai šalyje neliko srities, kurios nebūtų pakoregavęs ir pakeitęs įvestas visuotinis karantinas, tad ir atliekos – ne išimtis. Atliekas Klaipėdoje tvarkanti įmonė „Ecoservice Klaipėda“ pastebi, kad iššūkių netrūksta ir pajūryje.

„Daugybė piliečių lieka namuose, todėl natūralu, kad ir konteineriai šalia individualių būstų ar daugiabučių prisipildo greičiau, o pats atliekų surinkimo procesas tampa sudėtingesnis. Automobilių prigrūstuose kiemuose laviruoti su didele atliekų surinkimo mašina tampa vis sudėtingiau. Pasitaiko atvejų, kai prie užpildytų konteinerių tiesiog nėra galimybių privažiuoti“, – iššūkius vardija „Ecoservice Klaipėda“ atliekų surinkimo administravimo direktorius Laimonas Žemaitis.

Siekdamos operatyviai sureaguoti ir priimti geriausius sprendimus, kaip šias problemas išspręsti, ekspertų komandos renka informaciją ir analizuoja susidariusią situaciją. „Šiuo metu kalbamės su Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro ekspertais. Vienose probleminėse Klaipėdos miesto vietose matome galimybių pastatyti daugiau konteinerių – pridėsime dar 10 vienetų, o kitose planuojame dažninti grafikus. Jeigu prieš karantiną konteinerius aptarnaudavome 3 kartus per savaitę, šiuo metu į tą pačią vietą važiuosime 4-5 kartus per savaitę“, – teigia L. Žemaitis.

Tiesa, L. Žemaitis atkreipia dėmesį, kad švaresni ir saugesni kiemai yra tiek atliekų tvarkytojų, tiek ir Klaipėdos gyventojų rankose. Labai svarbus gyventojų sąmoningumas ir atsakomybė – nors kiemai šalia daugiabučių pilni automobilių, transporto priemones reikia parkuoti taip, kad atliekų konteineriai nebūtų užstatyti. Atliekų surinkimo automobiliai – dideli, todėl kiemuose jiems kiekvienas centimetras yra svarbus. Šiuo metu gyventojai rečiau išvažiuoja iš namų, todėl ekspertas pataria automobilius palikti tiesiog toliau, taip nerizikuojant užstatyti kelio šiukšliavežei, greitosios automobiliui ar kitam svarbiam transportui.

Šiuo metu svarbiausia – saugumas

Koronaviruso pandemija pakeitė ir konteinerių plovimo bei dezinfekavimo planus. Įprastai „Ecoservice Klaipėda“ pavasarinį konteinerių plovimą atlieka apie balandžio vidurį, kai vidutinė oro temperatūra pakyla bent iki +8 laipsnių, tačiau reaguojant į viruso plitimą ir siekiant jį sustabdyti, šiais metais plovimo ir dezinfekavimo darbai pradėti anksčiau. Per balandžio mėnesį bus išplauti ir dezinfekuoti visi Klaipėdoje esantys mišrių komunalinių atliekų ir rūšiavimo konteineriai – apie 4500 vienetų. Šiuo metu kompanija jau išplovė ir dezinfekavo daugiau kaip 15 proc. konteinerių ir darbus pabaigti planuoja balandžio antrojoje pusėje.

Konteinerių plovimas ir dezinfekcija yra papildoma priemonė, siekiant sumažinti galimybę virusui ir toliau plisti. Atliekų konteineriuose atsiduria daugybės žmonių atliekos – tų, kurie neturėjo jokių galimybių užsikrėsti ir tų, kurie yra priverstinėje saviizoliacijoje ar gydosi nuo COVID-19 viruso namuose.

„Ecoservice“ tiek Klaipėdoje, tiek ir visoje Lietuvoje ėmėsi būtinų saugumo priemonių, kad apsaugotų savo darbuotojus, kurie kasdien išvažiuoja į gatves. Ekipažai Lietuvoje aprūpinti dezinfekciniu skysčiu, pirštinėmis, kaukėmis. Taip pat po kiekvienos darbo dienos automobiliai yra dezinfekuojami.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder