Atsirado laikmačiai pėstiesiems

Atsirado laikmačiai pėstiesiems

Herkaus Manto gatvėje įrengus naujus šviesoforus, jų darbas gerokai erzino vairuotojus ir pėsčiuosius, tad įrenginių darbo ritmą teko reguliuoti. O šiomis dienomis prie šių šviesoforų pradėjo veikti ir naujovė - laikmatis, rodantis, po kiek laiko pėstiesiems perėjoje užsidegs žalia šviesa.

Herkaus Manto ir S. Daukanto gatvių bei Herkaus Manto, Naujojo Sodo ir Liepų gatvių sankryžose eismą reguliuojantys šviesoforai yra vieninteliai mieste, prie kurių įrengti laikmačiai.

Savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda informavo, kad tokios priemonės prireikė, kai šiose sankryžose pasikeitė eismo judėjimas ir pėstiesiems buvo sunku susiorientuoti, kada kurioje perėjoje užsidega žalias šviesoforo signalas.

"Norėjome, kad žmonėms, laukiantiems prie perėjų, būtų aiškiau. Labai pasikeitė sankryžų veikimo principas, atsirado dar viena šviesoforų veikimo fazė, norintiems pereiti gatvę tenka galbūt ilgėliau palaukti. Tie laikmačiai buvo reikalingi, kad žmonėms būtų lengviau orientuotis ir matyti, kiek dar laiko teks laukti, kad jie būtų ramesni ir nepultų bėgti per raudoną. Tai yra Europoje taikoma praktika, todėl norėdami modernizuoti sankryžas modernizuojame kuo labiau", - aiškino L. Dūda.

Pasak valdininko, naujovė buvo nepigi - kiekvienai sankryžai teko skirti po kelis tūkstančius eurų. Vis dėlto įrangos diegimo darbai dar nebaigti, tad ir pasakyti, kiek iš viso laikmačiai atsiėjo, L. Dūda negalėjo - sąskaitą Savivaldybei rangovai pateiks kitą savaitę.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder