Aurimas Mockus keliauja Camino Lituano keliu
Aurimas Mockus keliauja Camino Lituano keliu

Klaipėdietis Aurimas Mockus šią savaitę iškeliavo Camino Lituano keliu. Iškeliavo ne vienas, kartu pasiėmė ir augintinę Pūkę. Tiesa, jau po kelių dienų pripažino, kad visgi nešti ir taip nelengvoje kuprinėje dar papildomus 3 kilogramus - tiek maždaug sveria kalytė - nėra taip lengva.

"Kadangi šiemet vargiai toli galėsime iškeliauti, manau, pats metas pakeliauti po Lietuvą. Nuo pat Camino Lituano kelio atsiradimo pradžios žinojau, kad aš rasiu laiko jam.

Tik šio įvykio labai "nestrošijau", kadangi žinojau, kad savo gimtojoje šalyje - Lietuvoje - nueiti tuos 500 km tikrai neturėtų būti labai sudėtinga, o ir metų laiką norėjau tam rasti ypatingą.

Manau, jog būtent šis laikas - pavasario ir vasaros sandūra, yra pats ypatingiausias mūsų atšiauriame krašte.

Būtent dabar mūsų gamta spinduliuoja didžiausia energija bei gyvybe, todėl manau, kad nuostabesnio laiko visa tai pajausti tiesiog jau būti nebegali", - sako A. Mockus.

 

Visą straipsnį skaitykite savaitraštyje "Savaitės ekspresas", kurį galite užsiprenumeruoti nuo bet kurios dienos, arba įsigyti prekybos centruose visą savaitę - nuo penktadienio iki ketvirtadienio.

 


 

„Savaitės eksprese“ - kurėno sugrįžimas ir vitražo mirtis. Lietuvos jūrų muziejaus kurėnas „Sud 1“ po pernai patirtos katastrofos, kurios metu žuvo laivo kapitonas, Lietuvos jūrų muziejaus istorikas Romaldas Adomavičius, restauruotas ir paruoštas tęsti kelionę. Šį savaitgalį jis nuleidžiamas į vandenį. „Savaitės ekspresui“ pavyko restauruojamą laivą užfiksuoti dar krante, laivadirbio Vaidoto Bliūdžiaus dirbtuvėse Švėkšnoje.

Kaip sveikinsimės po karantino? Tokį klausimą šį sykį uždavėme žinomiems klaipėdiečiams. Juk pastaraisiais metais buvo labai paplitusi mada sveikintis apsikabinant, suglaudžiant skruostus. Susitikę žmonės paduodavo vienas kitam ranką, kai kurie ir pasibučiuodavo.

Paskelbus karantiną viso to netekome. Teiravomės klaipėdiečių, ką jie apie tai mano - ar pasibaigus karantinui vėl sugrįš tie patys sveikinimosi įpročiai, ar jie bus pasikeitę, o gal visai išnyks?

„Sporto įdomybių“ rubrikoje - kineziterapeuto, net 17 metų įvairiuose uostamiesčio sporto klubuose treneriu dirbančio klaipėdiečio Tomo Martinavičiaus patarimai, kaip sportuoti saugiai ir efektyviai.

Ir dar daug įdomių istorijų, pasakojimų rasite naujame „Savaitės ekspreso“ numeryje. O kartu su juo gausite ir specialų priedą „TV publika“ su TV programa visai savaitei.

Naujojo „Savaitės ekspreso“ ieškokite visose spaudos platinimo vietose.

Sidebar placeholder