Į "Vakarų ekspresą" kreipėsi minėto namo gyventojas Petras (vardas pakeistas - Autor. past.). Vyras piktinosi šį mėnesį iš daugiabutį administruojančios bendrovės "Danės būstas" gavęs sąskaitą, kurioje, be jau įprastų įmokų už paslaugas, įrašytas ir beveik 26 litus siekiantis mokestis už namo "balkonų nuardymą".
"Mūsų bute balkono nėra, kaip ir kituose šio namo vieno kambario butuose. Nesuprantu, kodėl aš turiu mokėti už tai, ko neturiu. Beje, kai kurių butų savininkai jau anksčiau patys savo lėšomis susitvarkė jiems priklausančius balkonus. O štai jau už nesutvarkytų kelių kitų butų avarinės būklės balkonų remontą turi mokėti visi namo gyventojai", - sakė vyriškis.
"Danės būsto" atstovo Pauliaus Ugianskio teigimu, balkonas yra bendrojo naudojimo namo konstrukcija, todėl pagal įstatymus už šių konstrukcijų remontą moka visi namo gyventojai proporcingai pagal turimą plotą - taip pat, kaip ir už stogo ar rūsio remontą.
"Spalio pradžioje specialistai, apžiūrėję minėto namo bendrąsias konstrukcijas, pastebėjo, kad nuo dalies balkonų atsilupę betono luitai. Kilo grėsmė žmonių saugumui, nes šie luitai galėjo bet kada nukristi ir sužaloti praeivius. Siekiant užbėgti galimai nelaimei už akių pavojingi luitai buvo nuardyti tą pačią dieną, - pasakojo P. Ugianskas.
- Netrukus po to buvo sušauktas gyventojų susirinkimas dėl tolesnių balkonų remonto darbų. Susirinkimo metu nebuvo kvorumo, todėl balsavimas dėl darbų toliau vykdomas raštu. Beje, apie grėsmes ir galimus pavojus kelis kartus buvo informuoti visi namo gyventojai. Jie įspėti nesinaudoti balkonais bei jiems buvo pasiūlyta remontuoti avarinės būklės konstrukcijas."
Uostamiesčio Savivaldybės Socialinės infrastruktūros priežiūros skyriaus vedėja Violeta Gembutienė patvirtino, kad dažniausiai tokio tipo namuose, kaip minėtas daugiabutis Danės gatvėje, balkonai nėra teisiškai priskirti konkretiems butams bei yra laikomi bendra pastato fasado dalimi, tad ir už jų priežiūrą ar remontą atsakingi visi namo gyventojai.
"Nebent gyventojai buvo surengę visuotinį susirinkimą ir jo metu yra priėmę kitokį sprendimą, - sakė V. Gembutienė. - Kai kuriuose daugiabučiuose balkonai būna iškart priskiriami konkretiems butams, pavyzdžiui, ten, kur yra įrengtos lodžijos. Reikia žiūrėti kiekvieną namą konkrečiai. Geriausiai esamą situaciją žino namo administratorius, ir tikrai nemanau, kad šiuo konkrečiu atveju jis meluoja."
Rašyti komentarą