Bandomąjį reisą traukiniu į Tilžę išlydėjo "padėkos piketu"

Bandomąjį reisą traukiniu į Tilžę išlydėjo "padėkos piketu"

Šiandien buvo išbandytas naujas "Lietuvos geležinkelių" maršrutas Klaipėda-Tilžė (Sovetskas)-Klaipėda. Tiesa, iš uostamiesčio traukinys pajudėjo pustuštis.

Šiuo maršrutu važiavo 12 keleivių. Daugelis jų "Vakarų ekspresui" sakė važiuojantys iki Šilutės. Esą būtų buvę neblogai ir iki Tilžės nuvažiuoti, bet reikia turėti vizą, kuri kainuotų brangiau nei bilietas.

"Labai norėčiau, kad toks maršrutas įsitvirtintų. Kad ir iki Šilutės, bet vis tiek malonu turėti galimybę nuvykti traukiniu", - sakė keleivė Gražina.

Jauno amžiaus mergina taip pat vylėsi, kad tai nebus vienetinis reisas, nes iki šiol į namus Šilutėje ji dažniausiai vykdavo pakeleivingomis mašinomis.

"O ir kaina patraukli. Iki Šilutės sumokėjau 3,50 Eur", - sakė mergina.

Visgi traukinyje radome vieną keleivę vykusią iki Tilžės, tačiau, kadangi ji vyko namo, viza rūpintis jai nereikėjo. Senyvo amžiaus mamą į traukinį palydėję artimieji pasakojo, kad iki šiol jiems patiems reikėdavo vežti mamą į Rusiją automobiliu, tad esą toks maršrutas labai pageidaujamas.

Ekonominės klasės bilietas maršrutu Klaipėda- Tilžė (Sovetskas) kainuoja 15 eurų, verslo klasės - 20 eurų.

NETOLI. Daugiausia bandomuoju maršrutu vykusių keleivių sakė važiuojantys tik iki Šilutės. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Tačiau norintiems aplankyti Tilžę reikia turėti Rusijos vizą, kuria reikia pasirūpinti iš anksto. Skelbiama, kad norint ją gauti skubiai per 3 darbo dienas gali kainuoti 118 eurų, laukiant 8 darbo dienas - maždaug 77 eurai.

Išgirdę apie tokį naują maršrutą portalo www.VE.lt lankytojai diskutavo, kad jis nebus patrauklus, jei nebus išspręstas vizų klausimas. Esą kodėl šalims nesusitarus tarpusavyje, kad bilietą pirmyn atgal nusipirkęs keleivis galėtų važiuoti ir be vizos?

"Tai jau ne mūsų kompetencija. Dabar yra tokia tvarka, kad vizos yra būtinos. Jei keleivis neturėtų vizos, Pagėgiuose jam tektų išlipti. Tokia pati tvarka galioja ir keleiviams iš Vilniaus važiuojant traukiniu į Minską", - pasakojo "Lietuvos geležinkelių" generalinio direktoriaus pavaduotojas, Keleivių vežimo direkcijos direktorius Linas Baužys.

Jis priminė, kad pirmieji reisai, kurie bus vykdomi sausio 5-7 dienomis, yra bandomieji ir nuo jų rezultatų priklausys, ar ateityje atsiras reguliarūs maršrutai.

"Išbandyti šį reisą paskatino kelios priežastys. Iš keleivių dažnai girdime pageidavimų, jog norėtų, kad būtų atgaivintas susisiekimas traukiniu iš Klaipėdos į Šilutę, nes iki 2011-ųjų toks reisas buvo. Be to, manome, kad šis reisas dar labiau skatintų atvykstamąjį turizmą į Lietuvos pajūrį. Visi žinome, kiek kaliningradiečių savaitgaliais leidžia laiką Lietuvos pajūryje", - pasakojo L. Baužys.

Pirmasis bandomojo maršruto reisas sulaukė ir visuomenininkų dėmesio. Traukinį jie palydėjo plakatais: "Nebijokime vartoti baltų etninių žemių tradicinių vietovardžių", "Važiuokime į Tilžę, o ne į Sovetską".

Tiesa, patys piketuotojai pripažino, kad piketuoti tarsi ir nebuvo prieš ką, mat pristatant reisą buvo vartojami abu žodžiai "Sovetskas" ir "Tilžė".

"Mus tiesiog suintrigavo žiniasklaidoje paskelbta informacija, kurioje šis maršrutas buvo pristatomas be žodžio "Tilžė", todėl ir atėjome patikrinti. Tai gal labiau priminimas mums patiems, kad ne tik oficialioje kalboje, bet ir buityje kuo dažniau vartotume etninius pavadinimus", - sakė visuomenininkas Virginijus Partaukas.

"Labai džiaugėmės pamatę, kad parašyta "Tilžė". Taigi tai tarsi padėkos piketas", - antrino visuomenininkė Virginija Jurgelevičienė.

Visuomenininkai perdavė šalies valdžiai Mažosios Lietuvos reikalų tarybos surašytą raštą, kuriame taip pat akcentuojama, kad šio maršruto pavadinime turi būti vartojamas vietovardis "Tilžė", o ne "Sovetskas". Primenama, kad Lietuvių kalbos komisija dar 1999 metais priėmė nutarimą, kuriame sakoma, kad rašytinėje ir žodinėje geležinkelių, automobilių transporto eismo informacijoje valstybine kalba vartojami tradiciniai vietovardžiai, pvz.: Karaliaučius, Tilžė, Ragainė.

"Norime tikėti, kad reguliarusis traukinio maršrutas į buvusią Mažosios Lietuvos sostinę Tilžę nuveš mus pas Martyną Mažvydą, Danielių Kleiną, Vydūną, Enzį Jogomastą ir tai bus maršrutas Klaipėda-Tilžė-Klaipėda, arba nors: "Klaipėda-Tilžė/Sovetsk-Klaipėda", - oficialiame rašte adresuotame ministrui pirmininkui, susisiekimo ministrui, valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkui bei uostamiesčio merui, rašė Mažosios Lietuvos reikalų tarybos Klaipėdos krašto skyriaus pirmininkas Petras Šmitas.

Bandomasis maršrutas bus vykdomas ir sausio 7 d. Iš Klaipėdos į Tilžę traukinys pajudės 12.25 val., iš Tilžės į Klaipėdą - 16.20 val. Kelionė truks apie 2 val. Traukinys stos Šilutėje ir Pagėgiuose. Atvykę į Tilžę keleiviai, persėdę į kitą traukinį, galės pasiekti Kaliningradą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder