Brangs viešojo transporto bilietai?

Brangs viešojo transporto bilietai?

Jeigu pritars miesto Taryba, Klaipėdoje nuo sausio 1 d. daugumai keleivių kelionės viešuoju transportu gali tapti brangesnės. Šiuo metu Tarybos komitetuose svarstomas sprendimo projektas, kuriame numatoma keisti bilietų kainas ir įdiegti naujovę - atsiskaitymą banko kortele autobusuose.

Pakeitimai siūlomi įvertinus kitų metų planuojamą VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" (KKT) biudžetą. Įstaigai vadovaujantis Andrius Samuilovas teigė, kad įvertinus kitų metų prognozes paaiškėjo, jog jeigu liks dabartinės kainos, kitąmet neužteks pinigų, surenkamų iš bilietų, sistemai aptarnauti ir atsivers apie 700 tūkst. eurų skylė.

"Kuro kaina per pastaruosius dvejus metus padidėjo daugiau nei 10 procentų, dėl to esame indeksavę vežėjams įkainius. Per dvejus metus tris kartus teko patirti ir infliaciją", - teigė A. Samuilovas.

Pasak jo, įvertinus kuro kainų, infliacijos prognozes ir bilietų rūšis, buvo priimtas sprendimas koreguoti kainas, kad kitų metų biudžetas būtų subalansuotas. Jis pabrėžė, kad neketinama keisti metinių ir 9 mėnesių terminuotų bilietų kainų, taip pat nesikeis popierinių bilietų, perkamų autobuse, kaina.

Tačiau vienkartinis popierinis bilietas kioske, jeigu tam pritars politikai, nuo Naujųjų kainuos 1 eurą (vietoje 0,8 Eur), atitinkamai pabrangs ir lengvatiniai popieriniai bilietai - 0,5 Eur ir 0,2 Eur (dabar 0,4 Eur ir 0,16 Eur). Naktinis bilietas važiuojant maršrutu Liepojos g.-Jūrininkų pr. kainuos 1,5 Eur vietoje 1 Eur, su lengvata - 0,75 Eur ir 0,3 Eur.

Elektroninis vienkartinis bilietas kainuos 2-6 centais daugiau. 0,2-2 Eur brangs mėnesiniai ir darbo dienų mėnesiniai bilietai.

Šiek tiek daugiau už keliones mokės ir maršrutinių taksi keleiviai - popierinis bilietas vietoje 1 euro kainuos 1,2 Eur, o elektroninis - 1,1 Eur. Mėnesiniai maršrutinių taksi ir autobusų bilietai brangs 2 eurais.

Pokyčių bus ir priemiesčių keleiviams: bilietų kainos keisis 0,1-0,2 Eur, mėnesio bilietai, priklausomai nuo zonos, brangs 1-3 eurais.

Bilietų kainos padidėjimas - nelaukta žinia, tačiau, pasak A. Samuilovo, ne viskas priklauso nuo KKT.

"Dūsauti kartu tik galime, nes ne viskas nuo mūsų šiuo atveju priklauso. Džiaugiamės tuo, kad kasmet nesiūlome koreguoti kainų, ištraukiame metus, dvejus ar net trejus. Bet esame priversti judinti kainas. Lieka pozityvas, kad judiname ne viską ir ne viską žiauriai, kai kurie bilietai brangsta tik keliais centais", - sakė KKT vadovas.

Tikimasi, kad iki 2020 metų rudens pavyks įdiegti sistemą, kuri leis autobusuose ir maršrutiniuose taksi, važiuojančiuose miesto ir keliais priemiestiniais maršrutais, atsiskaityti banko kortele. Tačiau ši galimybė bus tik perkantiems bilietą be nuolaidos.

Paskutinį kartą Klaipėdos viešojo transporto bilietų kainos buvo pakeistos 2017 m. gruodį ir įsigaliojo nuo 2018 m. sausio 1 d. Terminuotų bilietų kainos nebuvo keistos apie 5 metus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder