Bręsta pokyčiai Herkaus Manto gatvėje

Bręsta pokyčiai Herkaus Manto gatvėje

Šią vasarą mieste atsiradę dviračių skaičiuokliai paskatins eismo pokyčius Herkaus Manto gatvėje. Aktyvių dviratininkų skaičiavimas, tikėtina, pateiks svarių argumentų vykdyti pokyčius šios gatvės atkarpoje tarp Liepų gatvės ir Lietuvininkų aikštės.

Dalis automobilių ir autobusų vairuotojų dviračius laiko nevisaverčiais eismo dalyviais ir prasilenkdami mažu atstumu sukuria rizikingas situacijas, todėl dalis dviratininkų vengdami pavojaus važiuoja pėstiesiems skirta judėjimo dalimi.

Pasak VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" laikinai einančio direktoriaus pareigas Andriaus Samuilovo, Herkaus Manto gatvės atkarpa tarp Liepų gatvės ir Lietuvininkų aikštės šiuo metu yra užprogramuota konfliktams. Gauta dviratininkų statistika, tikėtina, padės spręsti amžinąjį konfliktą tarp pėsčiųjų, dviratininkų ir automobilių bei autobusų vairuotojų.

"Esame gavę ne vieną skundą, kuriuos ištyrę pamatėme, kad, deja, yra autobusų vairuotojų, kurie elgiasi nesaugiai dviratininkų atžvilgiu. Pats visai neseniai važiuodamas dviračiu papuoliau į pavojingą situaciją, kai autobusas Herkaus Manto gatvėje pavojingai prisiartino prie manęs.

Ne visi dviratininkai jaučiasi saugiai dalindamiesi keliu su automobiliais ir autobusais, nors leistinas greitis šioje atkarpoje nėra didelis.

Laikas priimti naujus sprendimus, suteikiančius dviratininkams geresnes sąlygas judėti Herkaus Manto gatve jų negrąžinant ant šaligatvio", - pasakojo A. Samuilovas.

Ieškos naujų sprendimų

Darnaus judumo plane numatoma Herkaus Manto atkarpą nuo Liepų gatvės iki Lietuvininkų aikštės skirti tik pėstiesiems, dviratininkams ir viešajam transportui. Tokiu būdu pėstieji ir dviratininkai turės saugias judėjimo kryptis, o keleivinis transportas judės tik jam skirtomis juostomis.

Anot A. Samuilovo, atėjo laikas svarstyti lengvųjų automobilių reikalingumą Herkaus Manto gatvėje.

Atkarpoje tarp Liepų gatvės ir Lietuvininkų aikštės lengvasis transportas piko metu dažniau stovi, nei juda. Šioje gatvėje viešojo transporto koncentracija yra didelė, vasaros metu dviračių taip pat labai daug.

"Nepakanka automobilių ir autobusų vairuotojų mokyti vairavimo kultūros. Laikas ieškoti naujo ir dviratininkams visiškai saugaus judėjimo Herkaus Manto gatve sprendimo. Nieko nedarymas taip pat kuria nepasitenkinimą, nes dviratininkai ir pėstieji turi pagrindo reikšti apmaudą dėl dabartinės situacijos.

Kad ir koks sprendimas bus priimtas, absoliutaus visuomenės pritarimo retai sulauks. Jei tikslas yra didinti saugumą, skatinti darnų judumą miesto centre, automobiliams čia nėra vietos, nes jie kelia triukšmą, taršą ir užima vietą. Tai įvertinus pakanka argumentų pradėti atlikti bandymus", - svarstė A. Samuilovas.

Klaipėdos miesto savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus pritaria, kad pokyčiai yra reikalingi. Iki realių darbų vykdymo dar yra laiko, bet bus stengiamasi kuo greičiau judėjimą Herkaus Manto gatvėje dviratininkams ir pėstiesiems padaryti saugų ir patogų.

"Visiems aišku, kad atkarpoje tarp Liepų gatvės ir Lietuvininkų aikštės yra pastovios problemos, kai dalis dviratininkų rieda pėsčiųjų takais, nes vengia prasilenkimo su autobusais.

Ir policija teigia, kad dabartinė situacija yra pavojinga. Mes už tai, kad būtų saugu ir dviratininkams, ir pėstiesiems.

Tam tikrus variantus vis dar vertiname, bet stengsimės kuo greičiau šią atkarpą skirti dviratininkams, pėstiesiems ir keleiviniam transportui", - sakė Transporto skyriaus vedėjas R. Mockus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder