Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjos Audronės Liesytės, sprendimo projektas, kuriame buvo įtraukta nauja socialinės priežiūros rūšis ir nustatyti šios paslaugos gavėjai, buvo parengtas atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo ir Socialinių paslaugų katalogo pakeitimus. Tačiau dėl šių pasikeitimų faktinis paslaugos gavėjų skaičius nepasikeis.
"Skaičius išlieka tas pats. Anksčiau būdavo "socialinę riziką patiriantys vaikai", o ministerija pridėjo sąvoką "ir kiti vaikai". Tačiau yra fizinės galimybės dienos centrų, jų ploto, tai mes šiandien esame "kiekį", kiek ten tilptų vaikų, visą nupirkę", - pasakojo A. Liesytė.
Pasak vedėjos, vaikų, norinčių lankyti dienos centrą, yra ir daugiau, tačiau visiems jiems vietos neužtenka, todėl tenka orientuotis tik į mokyklinio amžiaus socialinę riziką patiriančius vaikus, kuriems yra nustatytas vaikų dienos socialinės priežiūros paslaugos poreikis.
"Mūsų paslaugos yra labiau orientuotos į rizikingo elgesio vaikus, kadangi paslaugos turinyje yra specialistai, psichologai, psichoterapeutai, ir tai ne tik laisvalaikis bei užimtumas, bet ir maitinimas, pagalba vaikui dėl elgesio sutrikimų. Dėl to į mūsų vaikų būrį šiandien nepatenka tie, kurie nėra tos kategorijos vaikai, kurie šiaip norėtų dienos centrą lankyti, nes neturime tiek vietų", - dėstė A. Liesytė.
Beveik prieš metus Socialinės paramos skyrius atliko poreikio vertinimo analizę ir nustatė, kad dienos centrų, priimančių socialinę riziką patiriančius vaikus, galėtų būti du kartus daugiau.
"Dėl infrastruktūros yra pateiktas tik vienas projektas, kuris yra teikiamas kartu su bendrais partneriais iš ES lėšų, tai yra Smiltelės g.14 patalpose, kur bus įrengtas vaikų dienos centras. Kitų metų pabaigoje turėtų jau būti baigtas remontas. Tačiau ten esame taip pat įsirašę vaikus su elgesio sutrikimais, nes paprastai specialių paslaugų švietimo ir popamokinės veiklos įstaigos nesuteikia, o jos ir kelia problemą, kad vaikai iškrenta iš švietimo sistemos dėl savo elgesio ir problemų", - sakė A. Liesytė.
Vadovaujantis Socialinių paslaugų įstatymo nuostata, kad valstybės ir savivaldybių biudžetų lėšomis gali būti finansuojama tik akredituota socialinė priežiūra, atnaujintame Tvarkos apraše numatyta sąlyga, kad sutartį Savivaldybė gali sudaryti tik su socialinių paslaugų įstaiga, kuriai suteikta teisė teikti akredituotą socialinę priežiūrą.
Iš vaikų dienos socialinės priežiūros paslaugų teikėjų sąrašo buvo išbraukta BĮ Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centras, nes nuo 2021 m. minėtų paslaugų įstaiga vaikams nebeteiks.
Galutinį sprendimą dėl į Socialinių paslaugų katalogą įtrauktos naujos socialinės priežiūros rūšies - vaikų dienos socialinės priežiūros artimiausiame posėdyje priims Klaipėdos miesto taryba.
Rašyti komentarą