Dėl planų prie kruizinių laivų terminalo statyti daugiabučius numatomas mūšis savivaldybėje
Dėl planų prie kruizinių laivų terminalo statyti daugiabučius numatomas mūšis savivaldybėje

Uostamiestyje netyla kalbos apie šalia kruizinių laivų terminalo planuojamus statyti 5 daugiabučius. Ketvirtadienį vykusiame miesto tarybos posėdyje tarybos narys Arvydas Vaitkus Klaipėdos politikus ragino atkreipti dėmesį į visuomenėje kilusias diskusijas dėl planuojamų statybų.

Anot A. Vaitkaus, daugiabučiai užstotų visai čia pat esančią Klaipėdos piliavietę, tad politikus jis ragino atsisakyti planų leisti statyti šioje miesto dalyje gyvenamuosius namus. Anot jo, penktadienį numatomas projektinių pasiūlymų viešas aptarimas miesto savivadybėje.

Jis kvietė Klaipėdos miesto savivaldybės vadovus projekto eigai nepritarti, o pristatyme klaipėdiečius išsakyti savo protestą.

„Asmeniškai visada žaviuosi tais, kurie kuria ir stato, o ne griauna. Tačiau šis kruizinių laivų terminalo statymo projektas, kurį mes matome dabar, kelia labai prieštaringas emocijas. Dar kartą pabrėžiu, kad grindinį kruizinio laivų terminalo teritorijoje agitavau ne kartą sutvarkyti eidamas Uosto direktoriaus pareigas. Aš sakau, kad aš esu už privačias investicijas, galbūt pastatant vieną ar kitą pastatą, bet ne 5 daugiaaukščius gyvenamuosius namus, užgožiant elingą ir pliavietę. Tokiems sprendimams turi būti plati diskusija su visuomene ir istorikais, su architektais ir kitais šios srities ekspertais“, - sakė miesto tarybos narys.

Anot jo, Klaipėdoje nėra daug vietų, kuriose vienu metu gali tilpti iki 10 tūkst. žmonių, o arti nėra gyvenamųjų namų. 

Anot A. Vaitkaus, tokia yra Klaipėdos universiteto aikštė, kukliai naudojama studentų šventėms ar karių pagerbimo ceremonijoms. Panašūs renginiai vyksta Atgimimo aikštėje, kurioje baigiasi įvairios eisenos ir vyksta didelės šventės. 

O štai kruizinių laivų terminalo teritoriją dar 2000 metais Uosto direkcija perdavė Klaipėdos miestui. Čia galima taip pat rengti didelio masiškumo sulaukiančias erdves.

A.Vaitkus teigė, kad taip buvo sudaryta atkurti kultūrinę ir istorinę erdvę, kurios taip troško Klaipėdos visuomenė. Anot jo, šioje vietoje renkasi niekam netrukdantis jaunimas, besižavintis atplaukiančiais ir išplaukiančiais laivais.

Anot jo, klaipėdiečiai pamėgo šią teritoriją, kurioje vyksta džiazo festivalis, ateina jūros šventės eisena, vyksta tarpiniai reagatų sutikimai. Šioje dalyje sustoja ir kruiziniai laivai, marširuoja autobusai, važiuoja laivus aptarnaujantis transportas.

„Ar čia vieta gyvenamiesiems pastatams?“ – klausė A. Vaitkus.

Sidebar placeholder