Dėl vienos priežasties sirenų gali sumažėti

Dėl vienos priežasties sirenų gali sumažėti

Trečiadienio vidurdienį Klaipėdoje užkaukė sirenos. Taip buvo tikrinama, ar visos jos veiktų nelaimės atveju. Ką daryti, išgirdus sirenų kauksmą?

Mieste esančios sirenos buvo įjungtos 11 val. 52 min. Gyventojai gavo ir trumpąsias žinutes telefonu. Pranešimai buvo kartojami kas minutę.

Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus Administracinės veiklos poskyrio vyriausiasis specialistas Žilvinas Vainora tikino, kad Klaipėdoje iš viso yra 49 sirenos, iš kurių 13 priklauso Klaipėdos miesto savivaldybei.

Neapsieita be nesklandumų - iš 13-os Savivaldybei priklausančių sirenų suveikė 8. Ž. Vainoros teigimu, taip įvyko dėl pulto gedimo. Tačiau, anot jo, sirenas vis tiek turėjo girdėti kone visi Klaipėdos miesto gyventojai.

Beje, Savivaldybei priklausančios sirenos ne tik skleidžia garsinį signalą, tačiau ir žmogaus balsu praneša, kodėl jos buvo įjungtos.

"Ūkio subjektai, kurie privalo turėti sirenas, taip pat keičia senas sirenas į naujas. Jos skelbia balso pranešimus", - sakė Ž. Vainora.

Praėjusiais metais mieste kaukė 51 sirena, iš kurių veikė 49. "Ta tendencija bus - sirenų skaičius mažės. Įmonės, kurios neprivalo turėti, turi senas 1980 metų gamybos sirenas. Jos susidėvi", - teigė Savivaldybės atstovas.

Kaukiant sirenoms ir negirdint nurodymų, jas girdintieji raginami įsijungti televiziją arba radiją.

"Man labai juokingi pasirodė "išaiškinimai" per radiją. Iškilus pavojui reikia bėgti į mėlynais kvadratėliais žymėtus statinius. Kur tie mėlynais kvadratėliais pažymėti statiniai - internete, kvartaluose, kuriuose gyvename?", - socialiniuose tinkluose rašė viena klaipėdiečių.

Ž. Vainora paaiškino, kad šiuo ženklu pažymėtos kone visos Klaipėdos mokyklos, todėl gyventojams, nelaimės atveju, reikėtų bėgti būtent į jas.

"Jos būtų paruoštos gyvenamosioms vietoms, būtų priimami visi žmonės", - sakė specialistas.

Jis taip pat pabrėžė, kad žmonės, kurie šiandien negavo trumpųjų pranešimų telefonu apie pratybas, turėtų kreiptis į mobiliojo ryšio operatorių ir paprašyti atlikti tam tikrus nustatymus.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder