Direkcijos darbuotojai mokomi įgyti imunitetą provokacijoms

Direkcijos darbuotojai mokomi įgyti imunitetą provokacijoms

Uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus apgailestauja, kad buvęs infrastruktūros direktorius Gediminas Zumaras taip greitai paslydo - prarastas geras specialistas. Šiuo metu direkcijoje imamasi prevencinių priemonių.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija po to, kai G. Zumaras buvo sulaikytas, įtarus kyšio paėmimu iš Latvijos kompanijos "Latvijas tilti" atstovo, ėmėsi tam tikrų veiksmų ir, sudariusi net kelias komisijas, pati atlieka savo tyrimą. Jo tikslas - nustatyti, ar buvo padaryta kokia nors žala valstybei, kitaip sakant, ar G. Zumaras nedirbo rangovo naudai.

Komisijos darbo dar nebaigė, kol kas nerasta įrodymų, kad žala būtų buvusi padaryta. Neįžvelgiama jokių indikacijų, kad būtų buvę padaryti kokie nors pažeidimai organizuojant statybos darbų konkursus. Galbūt jie gali būti susiję su atliekamų darbų apimtimis.

G. Zumaras yra atleistas iš pareigų. Laikinai jas eina Vidmantas Paukštė, buvęs Uosto direkcijos Plėtros ir akvatorijos priežiūros departamento direktorius. Prieš tai jis buvo patikrintas atitinkamų struktūrų. Vėliau bus skelbiamas konkursas.

Pasak A. Vaitkaus, surasti Lietuvoje inžinierių, gerai išmanantį uosto reikalus, yra gana sunku. Kai iš Uosto direkcijos išėjo infrastruktūros direktoriaus pareigas ėjęs Algirdas Kamarauskas, žmogaus į jo vietą buvo ieškoma pusę metų.

A. Vaitkus apgailestauja, kad tik šiemet sausį pradėjęs eiti infrastruktūros direktoriaus pareigas jaunas ir perspektyvus specialistas, turinti patirties ir projektavimo, ir statybų srityje, jau vasario pradžioje žengė pirmą netinkamą žingsnį. Jis Uosto direkcijos vadovui pats papasakojo apie savo padarytus pažeidimus.

Uosto direkcijos rinkodaros ir bendrųjų reikalų direktorius Artūras Drungilas atkreipė dėmesį į tai, kad Uosto direkcijos patalpose Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai nerado jokių kyšių. Kol kas tik kalbama apie dovanas, rastas kitur - 5 tūkst. eurų vertės laikrodį gimtadienio proga ir pinigus.

A. Vaitkaus teigimu, vienas iš sudarytų komisijų uždavinių - pateikti pasiūlymų, kaip būtų galima dar geriau kontroliuoti atliekamus darbus.

Be to, Valstybės saugumo departamento atstovai informavo direkcijos darbuotojus apie tai, ko reikėtų vengti, ko saugotis, kokiais metodais dirba nedraugiškų valstybių tarnybos. Direkcijos vadovas mano, kad panašios paskaitos padės darbuotojams įgyti tam tikrą imunitetą galimoms provokacijoms.

Imantis prevencinių priemonių skaityti paskaitas Uosto direkcijos darbuotojams pakviesti ir STT pareigūnai. Kreiptasi pagalbos ir į "Transparency International" Lietuvos skyrių, užsiimantį pilietinių antikorupcinių iniciatyvų skatinimu bei organizavimu. Iš jo tikimasi gauti gerų patarimų.

Dar pernai Uosto direkcija įdiegė dokumentų valdymo sistemą "Avilys". Visi dokumentai yra elektroninėje sistemoje, jie negali dingti, sistema parodo visus darytus pataisymus. Dar pernai įdiegta elektroninė informacijos saugumą užtikrinanti sistema, kurią prižiūri specialistas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder