E. Gentvilo ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos byla pasiekė galutinį etapą

E. Gentvilo ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos byla pasiekė galutinį etapą

Ketvirtadienį Vilniaus apygardos teisme bus sakomos paskutinės baigiamosios kalbos byloje, kurioje Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pateikė 1 mln. 907 tūkst. 4,12 euro ieškinį Seimo nariui, buvusiam uosto vadovui Eugenijui Gentvilui.

Kaip teigiama direkcijos pranešime, žala buvo padaryta netinkamai vykdant Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos pasirašytas rangos sutartis su „Klaipėdos hidrotechnika“, „Strabag Wasserbau GmbH“ ir „Rohde Nielsen A/S“.

,,Teismai jau anksčiau konstatavo, kad uosto direkcija nepagrįstai vienašališkai nutraukė sutartį su „Klaipėdos hidrotechnika“ ir „Strabag Wasserbau GmbH“ ir dėl to priteisė šalių pasirašytoje sutartyje numatytą baudą.

Taip pat Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija be pateisinamų priežasčių tiems patiems rangovams nesumokėjo už jų atliktus darbus. Dėl šių priežasčių teismai uosto direkciją įpareigojo sumokėti ne tik už atliktus darbus, bet ir delspinigius, palūkanas bei bylinėjimosi išlaidas“, - rašoma direkcijos pranešime.

Jeigu sutartys būtų tinkamai vykdytos, direkcija ir valstybė nebūtų patyrusi 1,9 mln. eurų žalos, teigiama pranešime.

Priteistas sumas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija šioms bendrovėms teigia jau esanti sumokėjusi.

Ieškinio sumą - 1 mln. 907 tūkst. 4,12 euro - sudaro Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija rangovams sumokėtos baudos, delspinigiai, palūkanos bei bylinėjimosi išlaidos.

E. Gentvilas jam mestus kaltinimus atmeta ir pateiktą uosto ieškinį vadina iš uosto vadovo pareigų dar kovą atleisto Arvydo Vaitkaus politikavimu. Pasak jo, ieškinys pateiktas ne Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, o paties buvusio vadovo A. Vaitkaus.

,,Už teisybę reikia kovoti, kuomet kėsinasi į tavo turtą ir garbę, reputaciją. Aš kovosiu, tai yra ne uosto direkcijos ieškinys, tai yra Arvydo Vaitkaus ieškinys E. Gentvilui. A. Vaitkus priėmė vienasmenį sprendimą, be ministerijos ir be valdybos žinios, ir bylinėjasi su manimi už uosto direkcijos pinigus“, - anksčiau žurnalistams teigė E. Gentvilas.

Sidebar placeholder