G. Neniškis: reikia svarstyti, ar neuždaryti keltų kanalo

G. Neniškis: reikia svarstyti, ar neuždaryti keltų kanalo

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis sako, kad, susiduriant su problemomis dėl grįžusių iš užsienio asmenų izoliacijos, valstybė turėtų svarstyti, ar keltų uostą palikti atvirą.

Jo teigimu, uostamiesčio gyventojai siūlosi savivaldybei nemokamos nuomos pagrindu suteikti patalpas žmonių izoliacijai, kad netektų visų grįžusiųjų karantino laikotarpiui izoliuoti viešbučiuose.

„Tiek aš, tiek meras gauname pasiūlymų – iš esmės žmonės net siūlo, ypač savo vaikams, filmavimo kameras pastatyti, jog būtų matoma, kad žmonės online režimu yra tose saviizoliacijos patalpose“, – trečiadienį žurnalistams sakė G. Neniškis.

„Jeigu toliau šis keltų kanalas bus, tai bus sudėtinga. Tokiems asmenims tikrai turėtų būti sudarytos sąlygos saviizoliuotis namuose, ypač tiems, kurie serga įvairiomis specifinėmis ligomis, kur viešbučiuose nėra galimybių suteikti jiems pagalbą“, – sakė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius.

Jo teigimu, svarbiausia nepakenkti rizikos grupėje esantiems asmenims, tad vietų, kur izoliuojami grįžusieji iš užsienio, skaičius uostamiestyje, pasak G. Neniškio, bus didinamas.

„Nuolatos vykdome apklausas ir gauname tų vietų pasiūlymus, tai po truputį, matydami gausėjimą, vietų skaičių didinsime. Visi suprantame, kad miestui ir miesto apylinkėms (...) klausimų iškyla dėl apsaugos – kaip saugoti, transportuoti. (...) Manau, kad valstybei svarstytinas klausimas, kiek šis koridorius Klaipėdoje turėtų būti atidarytas“, – teigė G. Neniškis.

Jo tvirtinimu, jeigu būtų sudarytos tinkamos sąlygos kitoms savivaldybėms iš uosto pasiimti savo gyventojus, tokia sistema, pasak G. Neniškio, galėtų veikti toliau ir efektyviau.

Jis taip pat pripažino, kad viešbučiai, kuriuose apgyvendinami karantinuojami žmonės, kelia apsaugos klausimą.

„Kai kurie viešbučiai pradėjo kelti klausimą dėl apsaugos, dėl apsaugos priemonių skyrimo – tikrai mes jų neturime, o kurias turime, atiduodame sveikatos įstaigoms, kurios tiesiogiai dirba su tais asmenimis“, – teigė jis.

G. Neniškis akcentavo, kad kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas.

„Kiek žmonių buvo kajutėje, tokį kambarį ir gauna. Noras kiekvienam yra turėti po kambarį, bet mes tikrai tokių galimybių neturime. (...) Vietų skaičius tikrai yra ribotas“, – pripažino jis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder