Gyventojai iš "Lidl" tikisi kompensacijų

Gyventojai iš "Lidl" tikisi kompensacijų

Projektuotojai ir miesto Eismo saugumo komisija diskutuoja, kaip organizuoti eismą ties būsimu "Lidl" prekybos centru Statybininkų pr. 18. O aplinkinių daugiabučių namų gyventojai bando vienytis ir išsikovoti, kad būtų imtasi priemonių būsimam triukšmui mažinti, taip pat sieks, kad būtų galima nemokamai palikti nakčiai savo automobilius centro stovėjimo aikštelėje, taip pat reikalauja įrengti vaikų žaidimo ir poilsio erdvę.

"Lidl" toliau plečia savo tinklą Klaipėdoje. Liepojos gatvėje dar šiemet planuojamas jau ketvirtosios mieste tinklo parduotuvės atidarymas. O pietinėje miesto dalyje, vietoj buvusio darželio pastatų, kur šiuo metu veikia parduotuvė "Grūstė" ir kavinė "Juodasis vilkas", jau ruošiama vieta naujai "Lidl" parduotuvei.

Praėjusią savaitę Eismo saugumo komisijoje buvo pateikti sprendiniai, kaip bus organizuojamas eismas Statybininkų prospekte, kai prekybos centras pradės veikti. Bendrovė "Lidl Lietuva" šiuo metu atlieka minėtos teritorijos detaliojo plano korektūrą. Projektinius pasiūlymus Eismo saugumo komisijai pristatė MB "Eismo inžinerija" direktorius Rimvydas Sabonis.

Projektuotojai siūlo pakoreguoti šiuo metu esančius Statybininkų prospekte apsisukimus, kad būtų patogiau įvažiuoti ir išvažiuoti iš prie prekybos centro būsiančios stovėjimo aikštelės. Tačiau pristatant šiuos sprendinius paaiškėjo, kad jie siūlomi visiškai neatsižvelgiant į tai, kad už kelių šimtų metrų, Statybininkų prospekto ir Gedminų gatvės sankirtoje, planuojama naujo "Norfos" prekybos centro statyba. "Norfos" statytojai ties būsimu savo prekybos centru planuoja Statybininkų prospekte įrengti šviesoforus.

Todėl nuspręsta, kad bus laukiama naujų pasiūlymų dėl eismo organizavimo schemos, jau atsižvelgiant į visas komisijos išsakytas pastabas ir pasiūlymus.

Aktualiausia - vietos automobiliams

Jau tame pačiame Eismo saugumo komisijos posėdyje buvo iškeltas klausimas ir dėl automobilių statymo, nes šiuo metu teritorijoje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje savo automobilius laiko aplinkinių namų gyventojai.

"Parkavimas tikrai yra svarbus klausimas, o mes žinome pakankamai skeptišką "Lidl" poziciją dėl gyventojų automobilių. Todėl prašome, kad vystant teritoriją būtų išspręstas klausimas, jog būtų galima laikyti automobilius", - sakė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis. "Kiekvieną kartą statant parduotuvę yra tariamasi su vietos bendruomene, stengiamasi atsižvelgti į jos lūkesčius ir pasiūlymus. Komentuoti būsimo objekto statybas šiuo metu dar yra per anksti, nes kol kas tik pradėtas ruošti projekto pasiūlymas, patys projektavimo darbai nėra prasidėję. Šiuo metu dar tik su Savivaldybe yra derinama detaliojo plano koncepcija", - "Vakarų ekspresui" komentavo "Lidl Lietuva" atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė.

Gyventojai buriasi

Tuo tarpu aplinkinių namų gyventojai jau ėmėsi iniciatyvos ir buria bendruomenę, kad prieš statant prekybos centrą jiems būtų atsakyta į kelis svarbius klausimus. Tarp gyventojų anonimiškai plinta informaciniai lapeliai, kuriuose raginama vienytis ir reikalauti iš prekybos centro statytojų, kad ne tik būtų sprendžiami eismo ir parkavimo klausimai, tačiau imtasi ir papildomų priemonių transporto triukšmui mažinti.

"Prekybos centras statomas praktiškai daugiabučių kieme. Gyventojų ramybę neabejotinai drums ne tik padidėjęs lengvųjų automobilių srautas, bet ir prekes pristatantys sunkvežimiai", - sakė nenorėjęs viešintis šalia esančio namo gyventojas. Anot jo, planuojama teritorijoje iškirsti ir dalį medžių. Taip pat statybų metu gyventojai bus priversti kęsti dulkes ir kitus nepatogumus.

Nemažai gyventojų tikrai nenori tokios prekybos centro kaimynystės. Jei statyboms vis tiek bus duota žalia šviesa, gyventojai mano, kad yra pagrįsti jų reikalavimai, jog prekybos centro statytojai sykiu prisidėtų ir prie mikrorajono gyventojams naudingos infrastruktūros sukūrimo. Kaip pavyzdys pateikiama vaikų žaidimo aikštelė ar poilsio erdvė.

Pati "Lidl Lietuva" jau tradiciškai labai nenoriai komentuoja savo vystomų projektų eigą žiniasklaidai, todėl belieka tik tikėtis, kad įmonės atstovai ir gyventojai bendraudami tiesiogiai ras abi puses tenkinančius sprendimus.

"Vakarų ekspresą" neoficialiai pasiekė informacija, kad "Lidl" Klaipėdoje planuoja dar trijų prekybos centrų statybą. Kiek anksčiau jau buvo minima, kad naujas šio tinklo prekybos centras gali iškilti Šiaurės prospekte.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder