„Hanza“ - su aplinka „kalbantis“ projektas

„Hanza“ - su aplinka „kalbantis“ projektas

Kad Klaipėdos miesto gyventojai aktyviau išreikštų savo nuomonę, rinkdama "Memelio miesto" konkursui pristatytus architektūrinius projektus, UAB "Stemma Group" įsteigė prizą. 100 eurų vertės dovanų kuponas restorane "Monai" atiteko tam, kurio pasirinktas projektas sutapo su vertinimo komisijos sprendimu.

Dovanų kuponą laimėjo viena iš kavos studijos "Kavos architektai" įkūrėjų Lina Jaruševičiūtė. "Aš niekada nedalyvauju jokiuose konkursuose. Šis kartas buvo debiutas, ir, beje, tikrai sėkmingas", - kalbėjo konkurso laimėtoja.

"Man pasirodė, kad šis projektas truputį daugiau "kalbasi" su aplinka, negu kiti", - apie savo pasirinkimą pasakojo L. Jaruševičiūtė, kuri taip pat yra baigusi architektūros ir tekstilės studijas Vilniaus dailės akademijoje.

Anot kavos studijos įkūrėjos, pasirinkimui įtakos turėjo ir UAB "AEXN" ir UAB "City Projects" projekto "Hanza" nuotraukos pateikimas.

"Kiti projektai man pasirodė pavaizduoti visai iš kito kampo. Todėl rakursas pasirodė netolygus. O "Hanza" buvo parodytas nuo upės pusės", - įžvalgomis dalijosi architektė.

"Memelio miesto" konkurso vertinimo komisijos narys, UAB "Stemma group" vadovas Nerijus Tilindis sako, kad prieš išrenkant geriausią projektą vyko itin ilgos diskusijos.

"Turėjome 4 pretendentus į pirmąją vietą. Komisijos narių nuomonės išsiskyrė. Vieni teigiamas architektūrines savybes matė vienuose projektuose, kiti - kituose", - kalbėjo N. Tilindis.

Anot vadovo, jokios intrigos nebuvo. Atsižvelgiant į susidariusią situaciją, geriausias projektas buvo išrinktas burtų būdu.

"Tai tėra pirminis etapas. Pagal konkurso sąlygas, pradėsime derybas su laimėjusio projekto iniciatoriais. Jeigu nepavyks susitarti su pirmuoju, derybos bus vedamos su antroje, trečioje ar ketvirtoje vietoje pasilikusiais projektų autoriais", - pasakojo N. Tilindis.

Anot vertinimo komisijos nario, išsamesnė diskusija, techninis projektas ir statybos yra numatomi kitais metais. "Iki tol dar reikia viską apskaičiuoti, išanalizuoti ar tai bus funkcionalus pastatas. Žinoma, atsižvelgsime į kainą derybų metu", - apie tolesnius konkurso planus kalbėjo pašnekovas.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder