Į automobilius vėl svaido akmenis
Į automobilius vėl svaido akmenis

Paupių bendruomenė perspėja automobiliais Joniškės gatve važiuojančius klaipėdiečius - jau kurį laiką, spėjama, vaikai, linksminasi svaidydami akmenis į pravažiuojančias mašinas.

Asociacijos "Paupių bendruomenė" pirmininkė Regina Baguckienė pasakojo, kad ši problema yra nevienadienė ir jau įsisenėjusi.

"Nukentėdavo pavieniai gyventojai, tik niekur nesikreipdavo ir neviešindavome. Bet šįkart buvo atvejis, kai automobilis stipriai nukentėjo, tas atvejis buvo paviešintas bendruomenės feisbuko paskyroje. Po juo pasipylė komentarai, kad daug žmonių yra nukentėjusių, buvo užsiminta, kad ir vasarą važiuojant dviračiais buvo apmėtyti, ir man pačiai seniau yra tekę pakliūti į tokią keblią situaciją", - "Vakarų ekspresui" sakė bendruomenės pirmininkė.

Paupiškiai teigia, kad taip negražiai žaidžia vaikai. Žmonės tikino vakarais toje vietoje matę besisukiojančius vaikus ir paauglius.

R. Baguckienė sakė, kad jau kreiptasi pagalbos į bendruomenės policijos pareigūnus, kalbėta su gyventojais, kad arčiau gyvenantys žmonės atidžiau stebėtų aplinką išvesdami pasivaikščioti šunis ar tiesiog eidami pro šalį. Kai kurie siūlo įrengti vaizdo stebėjimo kameras.

"Sėdėti ir laukti tikrai negalime, bet mes, bendruomenė, kamerų ten tikrai nepastatysime. Reikėtų, kad galbūt į tai dėmesį atkreiptų "Lietuvos geležinkeliai" ar Klaipėdos miesto savivaldybė, nes tai tampa nesaugia vieta.

Galbūt ir tėveliai atkreips dėmesį, kur vakarais vaikšto jų vaikai, patikrins, galbūt jų vaikai elgiasi negražiai.

Būtų geriausia, jei vaikus drausmintų patys tėvai", - vylėsi pašnekovė.

Vienas nukentėjusių paupiškių kreipėsi į policiją - akmuo apgadino automobilio variklio dangtį ir valytuvą, padaryta 1 040 eurų žala. Pradėtas tyrimas dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo, bet įtariamieji kol kas nenustatyti.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriaus viršininko Virginijaus Zubausko teigimu, po vieną du pranešimus, susijusius su apskritai netinkamu nepilnamečių elgesiu, gaunama kone kasdien.

Pastaruoju metu dažniausiai klaipėdiečiai skundžiasi dėl į grupeles susibūrusių jaunuolių keliamo triukšmo, garsiai leidžiamos muzikos, rūkymo ar chuliganiško elgesio viešose vietose, rečiau - dėl smulkių vagysčių iš parduotuvių.

Dėl vaikų svaidomų akmenų prieš keletą metų skundėsi ir Herkaus Manto gatve važiuodavę vairuotojai - paaugliai tada į automobilius taikėsi nuo geležinkelio viaduko.

Pareigūnai primena, kad gresianti atsakomybė priklauso nuo pažeidimo pobūdžio ir asmens amžiaus. Jei jis per jaunas, atsakomybė gresia tėvams ar globėjams.

Pastebėjus galimą pažeidimą rekomenduojama pranešti policijai telefonu 112. Patariama įsidėmėti ar užfiksuoti kuo daugiau detalių, galinčių padėti nustatyti pažeidėjų asmenybes.

Sidebar placeholder