Išdalinti karalienės Luizės medaliai

Išdalinti karalienės Luizės medaliai

Vakar Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centre kultūros srityje labiausiai nusipelniusiems pedagogams buvo įteikti tradiciniai karalienės Luizės medaliai. Paradoksali situacija, bet dėl nežinomos priežasties šiais metais uostamiesčio švietimo įstaigos nesiūlė savo pretendentų. Nepaisant to, garbingi medaliai neliks dulkėti stalčiuje.

Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro direktorius Aleksas Bagdonavičius priminė, kad karalienės Luizės medaliai buvo įsteigti 2013-aisiais.

"Norėjome pagerbti tuos mokytojus, kurie ne tik dirba savo kasdienį darbą, bet yra kūrybingi ir aktyviai reiškiasi kultūros srityje - rašo knygas, dalyvauja Dainų šventėje, kuria skulptūras, žodžiu, jų veiklą jaučia ir miestas", - kaip prieš šešetą metų gimė idėja įsteigti tokius apdovanojimus, prisiminė A. Bagdonavičius.

Prieš keletą metų prie apdovanojimų prisijungė ir Klaipėdos Rotary klubas "Karalienė Luizė". Šio klubo seserys tradiciškai prašė, kad patys mokiniai pasiūlytų, kuris mokytojas yra verčiausias medalio.

"Taigi Rotary klubo "Karalienė Luizė" įsteigtam apdovanojimui šiemet mokinių savivalda pasiūlė Baltijos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoją Vytautą Staugą. Mokiniai džiaugėsi, kad šis mokytojas yra labai išradingas, ne tik veda pamokas, bet ir sugalvoja įdomių užklasinių užsiėmimų, vaikams duoda kur kas daugiau, nei jį įrėmina pamokai skirtos 45 minutės. Mokiniai sako - mokiniai žino, tad komisija neprieštaravo šiai kandidatūrai", - pasakojo A. Bagdonavičius.

Tačiau jis neslėpė nuostabos, kad šiemet mokyklos vangiai atsiliepė į Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro prašymą siūlyti apdovanojimams savo kandidatus.

"Deja, iš mokyklų nesulaukėme nė vieno pasiūlymo. Sunku pasakyti, kodėl taip nutiko. Gal pagal mūsų nuostatus mokyklos šiemet nerado tinkamų kandidatų? Yra buvę atvejų, kai pasiūlyti mokytojai "nepraeina pro mūsų iškeltą kartelę". Mano asmenine nuomone, galėjo būti ir taip, kad mokyklų bendruomenėms pastaruoju metu galvas iškvaršino streikai, įvesto etatinio atlyginimo peripetijos, tad tokie mūsų prašymai siūlyti pretendentus galėjo ir praslyti pro akis.

Taip sutapo, kad pastaraisiais metais daugelis mūsų centro kolektyvų minėjo, mini arba minės jubiliejus. Todėl ir nusprendėmė, kad šiemet karalienės Luizės medalius įteiksime 8 Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro mokytojams, kurie buvo tų kolektyvų steigėjai arba tęsia veiklą", - paaiškino A. Bagdonavičius.

Taigi karalienės Luizės medaliai buvo įteikti Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro vaikų šokių studijos "Junga" mokytojai Ilonai Stankevičienei, vaikų šokių studijos "Vijurkas" mokytojai Violetai Šleinienei, teatro studijos "Aušra" mokytojui Antanui Miliniui, teatro studijos "Svajonė" mokytojai Mirai Kolaitytei, tautinės muzikos ansamblio "Ralio" mokytojai Rimsai Spalinskienei, vaidybos studijos "Trepsė" mokytojai Rimutei Svytytei, dainos studijos "Keberiokšt" mokytojai Reginai Vindžigalskienei ir dabar Šilutės meno mokyklai vadovaujančiai Daivai Pielikienei.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder