Istorinė tiesa užkrečia
Istorinė tiesa užkrečia

Politikams nusprendus atkurti istoriją - Klaipėdoje esančiam Trinyčių tvenkiniui grąžinti Malūno pavadinimą, Šilojų seniūnaitis Aurimas Mockus žada inicijuoti, kad būtų pakeistas ir šiaurinėje miesto dalyje esančio Mumlaukio ežero pavadinimas.

Jis įsitikinęs, kad būtų kur kas teisingiau, jei šis šimtmečius skaičiuojantis vandens telkinys būtų vadinamas Svijanės ežeru.

"Šis ežeras - seniausias Klaipėdoje, mena net 1290-uosius. Iki tarybinių laikų jis buvo žinomas kaip Svijanė, tad, manau, reikėtų atkurti istorinį teisingumą", - sako A. Mockus.

Pasak Klaipėdos miesto praeities žinovo Kęstučio Demerecko, 1290 m. kuršių žemių dalybų aktuose Svijanės ežeras buinėjimas tik įneša sumaišties, tad kur kas patogiau ežerus ir upes vadinti taip, kaip esame įpratę tai daryti pastaruosius keletą dešimtmečių.

"Manau, kad privalome žiūrėti globaliau ir galvoti, ne kaip mums šiuo metu patogu, o kaip istoriškai teisingiau. Nes jei mes tai padarysime dabar, tai mūsų vaikai vadins jį, kaip vadino daugiau nei 700 metų", - įsitikinęs A. Mockus.

Sidebar placeholder