Jaunasis automechanikas talentą atrado baigęs mokyklą

Jaunasis automechanikas talentą atrado baigęs mokyklą

Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykloje automechaniką studijuojantis Lūkas Karlis Siksnis - uostamiesčio pasididžiavimas. Vaikinas, tarpautiniame Europos automechanikų konkurse šiais metais pelnęs antrąją vietą, parsivežė ne tik diplomą, bet ir 5 tūkst. eurų mokyklai. Nuskriaustas neliko ir jis pats.

"Pomėgis domėtis mechanika įsižiebė tuomet, kai baigęs gimnaziją padirbėjau Skuode vasarą vienoje įmonėje ir supratau, kad specialybė, susijusi su automobiliais ir technika, man puikiai tinka", - pasakojo vaikinas.

Pasirinkęs automechaniko specialybę, L. Karlis Siksnis neprašovė - jo vardas Lietuvoje skambėjo jau ne kartą. Neseniai Vilniuje parodų centre "Litexpo" vykusioje parodoje "Studijos 2019" buvo surengti trys nacionaliniai profesinio meistriškumo konkursai, o viename automechanikų konkurse vaikinas užėmė 2 vietą, jam buvo įteiktas 700 eurų čekis.

L. Karlis Siksnis teigė, kad automechanikui būtinos ne tik fiziko, matematiko žinios, tačiau ir loginis mąstymas. "Reikia spręsti problemas, kurios labai įvairios ir skirtingos. Pagal vadovėlį visko neišspręsi. Tenka improvizuoti", - pasakojo jis.

Improvizuoti L. Karliui Siksniui teko ir "Geriausio jaunojo automechaniko" konkurse, vykusio šiais metais Lenkijoje.

"Konkurso užduotis ruošė technikos įmonės - rėmėjai. Jos parinko savo užduotis, o mokiniai jas atliko. Visi mokiniai turėjo atlikti tas pačias užduotis", - apie konkurso detales pasakojo L. Karlio Siksnio mokytojas Karolis Montvydas.

"Užduotys, nors ir susijusios su tuo, kas yra mokymo programoje, buvo daug sudėtingesnės nei mokykloje. Ruošėmės konkursui - konsultavomės su įvairiais specialistais ir įmonėmis. Padėjo ir mokytojai", - studentą gyrė mokyklos Automobilininkų skyriaus vedėjas Vitalius Neiberka.

Jis pastebėjo, kad jau ne vienerius metus vykstančio tarptautinio konkurso užduotys kasmet tampa sudėtingesnės. "Konkursas buvo vienas sudėtingesnių, mokiniams tikrai buvo daug darbo ir rūpesčio. Reikėjo loginio mąstymo, techninių įgūdžių", - komentavo K. Montvydas.

L. Karlis Siksnis, laimėjęs konkursą, buvo apdovanotas 1,4 tūkst. eurų prizu, mokyklai atiteko 5 tūkst. eurų, o mokytojui - 700 eurų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder