Jie sugrįžta iš Seimo

Jie sugrįžta iš Seimo

Penktadienį oficialiai darbą pradeda naujos kadencijos LR Seimo nariai, tačiau tarp jų nėra keturių iki šiol Klaipėdai atstovavusių, bet į Seimą neišrinktų parlamentarų. Ką jie veiks toliau?

Nors tik patekęs į Seimą Gintaras Vaičekauskas sakė, kad viduje visada liks žurnalistu, tačiau praėjo ketveri metai ir situacija pasikeitė. Jei vėl per televizorių tikitės išvysti "Reidą" ir paskui pažeidėjus lakstantį dabar jau buvusį Seimo narį - teks nusivilti! G. Vaičekauskas turi kitų planų, ir jie susiję su sostine.

"Jau nesu toks "žalias", kaip buvau prieš ketverius metus. Įgavau patirties, partija mato mano potencialą, visus tuos metus dirbau šalia Ingridos Šimonytės, save ir toliau matau politikoje", - sako V. Vaičekauskas. Anot jo, į žiniasklaidą netraukia grįžti ir tai, kad ji keičiasi - vis daugiau lemia interesai ir pinigai. Seimo nariu G. Vaičekauskas tapo būdamas nepartinis, tačiau praėjusiais metais oficialiai įstojo į Lietuvos liberalų sąjūdžio gretas.

POLITIKAS. Gintaras Vaičekauskas neplanuoja grįžti nei į Klaipėdą, nei į žurnalistiką. Savo ateitį mato politikoje ir Vilniuje. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Jis sugrįžta

Praėjo jau aštuoneri metai nuo tada, kai Naglis Puteikis iš Klaipėdos išvyko į Seimo rūmus Vilniuje. Ir dabar jis sugrįžta.

"Tie, kurie džiaugėsi, kad išvažiavau iš Klaipėdos, dabar turėtų gailiai verkti. Aš sugrįžau!" - perfrazavo garsųjį Terminatoriaus posakį N. Puteikis.


TERMINATORIUS. Tiems, kurie pasigedo Naglio Puteikio Klaipėdoje, jis sako: "Aš sugrįžau!" Irmanto SIDAREVIČIAUS nuotr.

N. Puteikis ir toliau bus dažnas svečias Vilniuje, kur laukia vadovavimo Centro partijai-Tautininkams reikalai. Klaipėdoje jis jau galvoja apie būsimus savivaldos rinkimus, taip pat ruošiasi aktyviai prižiūrėti, ar saugomas kultūros paveldas, dalinti patarimus istorinių pastatų savininkams. Nors Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vedėjo pareigos, kurias yra ėjęs N. Puteikis, užimtos, jis neatmeta varianto, esant galimybei, sugrįžti į departamentą.

"Rankas, kojas turiu, mačiau, kad Užimtumo tarnyba skelbia, jog Lietuvoje yra 20 000 laisvų darbo vietų, neprapulsiu", - atviras pasiūlymams N. Puteikis. Jis sako, kad gerus darbus galima dirbti ir be pinigų. Taip pat žada savo veikla paįvairinti tiek politinį, tiek visuomeninį Klaipėdos gyvenimą.

Darbų daug

Net septynias kadencijas nuo 1992 metų Seime dirbusi Irena Šiaulienė toliau kuria politinius ir darbinius planus.

KALBA. Irena Šiaulienė pirmiausia planuoja tobulinti savo anglų kalbos žinias. Stasio Žumbio nuotr.

"Moteris visada randa darbų. Politinis gyvenimas nesustoja. Vyksta pasiruošimas Lietuvos socialdemokratų darbo partijos metiniam suvažiavimui", - sako I. Šiaulienė. Skubėti užsiimti nauja darbine veikla ji neketina. Atsiradusio laisvo laiko daugiau planuoja skirti sau. Vienas iš artimiausių planų - patobulinti anglų kalbos žinias.

Kitas jau praėjusios kadencijos Seimo narys Algimantas Kirkutis ilsėtis visai nežada ir jau nuo kitos savaitės grįžta į savo buvusią darbovietę Jūrininkų ligoninėje, Kardiologijos skyriuje. "Nuo gruodžio 1 d. pradedu dirbti ir Klaipėdos universitete, kur vadovausiu Sveikatos specialistų podiplominių studijų centrui", - planais dalijosi A. Kirkutis. Jis taip pat turi daug planų politikoje ir jau dėlioja pasirengimą būsimiems savivaldos rinkimams.

KARDIOLOGAS. Algimantas Kirkutis nesiruošia ilsėtis nė dienos ir nuo pirmadienio grįžta į darbą Jūrininkų ligoninėje. Irmanto SIDAREVIČIAUS nuotr.

"Bus ir daugiau naujienų", - intrigavo A. Kirkutis.

Sidebar placeholder