Kandidatai nesutaria net dėl sąžiningumo

Kandidatai nesutaria net dėl sąžiningumo

Kandidatai į Klaipėdos mero postą pradėjo varžytis net dėl to, kas sugebės sąžiningiau konkuruoti rinkiminėje kovoje.

Dar praėjusią savaitę Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas išplatino pranešimą, kuriuo visas uostamiesčio politines jėgas kvietė "garbingai ir sąžiningai dalyvauti kovo 1-ąją vyksiančiuose tiesioginiuose mero ir Savivaldybės tarybos narių rinkimuose bei pasirašyti šį įsipareigojimą įtvirtinančią Sąžiningo dalyvavimo rinkimuose deklaraciją".

Tačiau toks raginimas, matyt, nepatiko ar netiko daliai likusių kandidatų ir jie, tvirtindami, kad "į kovą negarbingai pasitelkiama ir tarnybinė padėtis", nusprendė pasirašyti kitą deklaraciją dėl sąžiningos rinkimų kovos. Tai padarė aštuoni iš dvylikos kandidatų bei vienos politinės partijos, nekėlusios kandidato, atstovas.

Jų teigimu, tokį žingsnį paskatino esą nesąžininga V. Grubliausko rinkiminė kampanija. Kandidatai taip įvardijo jo pasirodymą laidoje "Lietuvos supermiestas" bei žurnalo "Veidas" rinkimus, kuriuose V. Grubliauską pripažinus geriausiu šalies metų meru jo nuotrauka buvo išspausdinta ant žurnalo viršelio. Taip pat buvo užuominų, kad dalis kandidatų dėl galimų pažeidimų ketina kreiptis į Vyriausiąją rinkimų komisiją.

Kandidatai dėstė įvairias mintis: "Tai - nepažymėta politinė reklama", "Jis "piarinasi" naudodamasis užimama tarnybine padėtimi", "Nuo pat pradžių esame nevienodose starto pozicijose", "Nesitaikstysime su tuo, kuris elgiasi negarbingai", "Tie, kurie neatėjo - politiniai bailiai".

Pats V. Grubliauskas, išgirdęs teiginius apie neva nesąžiningą rinkiminę kampaniją, sakė svarstantis, ar šis kitų kandidatų žingsnis yra geranoriška pozicija sąžiningai konkuruoti, ar paprasčiausias noras susilpninti konkurentus, mat jis pats pasirašyti tokį sutarimą nebuvo pakviestas.

Sutarimą, pavadintą "Ir šviesa, ir tiesa", kuriame išdėstyti teiginiai konkuruoti skaidriai, laikantis įstatymų ir nesinaudojant tarnybine padėtimi, pasirašė Nina Puteikienė (Visuomeninis rinkimų komitetas "Puteikis Plius"), Rimantas Cibauskas ("Klaipėdos" visuomeninis rinkimų komitetas), Lilija Petraitienė (Lietuvos socialdemokratų partija), Ivanas Romanovas (Darbo partija), Agnė Bilotaitė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), Stasys Paulauskas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Benas Renatas Baltusis (Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) ir Edvardas Šalkauskas ("Drąsos kelio" politinė partija). Sutarimui pritaręs Lietuvos rusų sąjungai atstovaujantis Viačeslavas Titovas žadėjo pasirašyti kitą savaitę, nes šiuo metu yra išvykęs.

Partijos "Tvarka ir teisingumas" kandidatas į merus Artūras Razbadauskas pareiškė, jog nepasirašys susitarimo, jei ten nebus ir dabartinio mero parašo. Susitarimui taip pat nepritarė Rusų aljanso ir Lietuvos lenkų rinkimų koalicijos "Valdemaro Tomaševskio blokas" kandidatė Irina Rozova bei Tautininkų sąjungos kandidatas Marius Šileika.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder