Kelio remontą atitolino teismai

Kelio remontą atitolino teismai

Dar šiais metais prasidės ilgai atidėliota kelio atkarpos tarp Radailių ir Kretingos rekonstrukcija.

Ginčo objektas - šiek tiek ilgesnė nei 4 km valstybinės reikšmės rajoninio kelio Klaipėda-Triušiai-Kretinga atkarpa. Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) dėl jos rekonstrukcijos pernai paskelbė konkursą ir jo laimėtoju pripažino bendrovę "Lemminkainen Lietuva".

Bet darbai neprasidėjo iki šiol.

Kaip ir dažnai, taip ir šįkart dėl pelningų sutarčių konkursų rezultatus bandyta užginčyti. O sutartis - verta verslo dėmesio: už darbus planuojama sumokėti beveik 8,7 mln. litų.

Mažiausią kainą pasiūliusi, bet atmesta kaip sąlygų neatitinkanti klaipėdiečių bendrovė "Žemkasa", konkurse dalyvavusi jungtinės veiklos pagrindu kartu su Latvijos įmone RAB "Tilts", LAKD priekaištavo, jog konkurso laimėtojas atvirkščiai - siūlė brangiausius įkainius. Be to, pralaimėjusieji teigė, jog viena iš direkcijos skelbto konkurso sąlygų "ribojo konkurenciją bei buvo neproporcinga".

Nesulaukusi jokio atsakymo, "Žemkasa" kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą bei paprašė konkurso sprendimą panaikinti, bet šis ieškinį atmetė. Vakar savo žodį tarė ir Lietuvos apeliacinis teismas, taip pat paskelbęs, jog LAKD rangovą pasirinko teisėtai.

Netrukus po nutarties paskelbimo direkcijos atstovai pranešė, kad tą pačią dieną bus pasirašyta sutartis su "Lemminkainen Lietuva".

Ši bendrovė atsiliepime teismui "Žemkasos" atstovų elgesį viešojo pirkimo procedūrų metu "laikė nesąžiningu, neprotingu ir nepateisinamu."

Visi kelio atkarpos rekonstrukcijai būtini dokumentai jau gauti, tad greta Radailių darbai prasidės netrukus. "Lemminkainen Lietuva" atstovai patikino, kad dar šiais metais pasistengs atlikti kaip įmanoma daugiau darbų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder