Klaipėda gimtadienį švęs tris dienas

Klaipėda gimtadienį švęs tris dienas

Renginiai, skirti 767-ajam Klaipėdos miesto gimtadieniui, minimam rugpjūčio 1 d., prasidės jau šiandien ir tęsis tris dienas.

Garso ir ritmo koncertas Klaipėdos miesto gimtadienio išvakarėse, liepos 31 d., nuo 18 val. muzikinę dovaną Klaipėdos miesto 767-ajam gimtadieniui įteiks "Kultūros fabrikas". Miestiečiai ir svečiai kviečiami į nemokamą kompozitoriaus, perkusininko, garso dizainerio Tomoo Nagai iš Japonijos koncertą "Resonance". T. Nagai baigė studijas Tokijo meno universitete, kūrė bendrus projektus su įvairių šalių džiazo, teatro, TV muzikos atlikėjais. T. Nagai koncertavo Indonezijoje, Brazilijoje, Maroke, Prancūzijoje, Islandijoje, Japonijoje. Meditatyviame garso ir ritmo koncerte "Resonance" Klaipėdoje atlikėjas naudos naujus, Lietuvoje jo paties pasigamintus instrumentus iš vietinių žaliavų: medžio, akmens, metalo ir stiklo. Koncertas vyks "Kultūros fabriko", 5 a. esančioje salėje C.

Žvangės ginklai

Klaipėdos miesto gimtadienio dieną, rugpjūčio 1-ąją, klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami apsilankyti uostamiesčio širdyje - piliavietėje.

Nuo 16 val. iki 20 val. Klaipėdos piliavietės šiaurinėje kurtinoje (Priešpilio g. 2) vyks edukacinė veikla, kurios metu istorinės rekonstrukcijos klubo "Hospitalierių ordinas" nariai pristatys Kryžiuočių ordino, kovojusio su prūsų gentimis, šarvuotę ir ginkluotę.

Senieji miesto vaizdai

17.30 val. Klaipėdos piliavietės šiaurinėje kurtinoje Mažosios Lietuvos istorijos muziejus ir Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas pristatys parodą "XVI a.-XX a. pirmos pusės istoriniai Klaipėdos (Memel) planai ir vaizdai".

Parodoje eksponuojama Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje sukaupta gausi kolekcija dokumentų kopijų apie Klaipėdos pilį ir miestą, gautų iš Berlyno valstybinės bibliotekos Kartografijos skyriaus, Valstybinio slaptojo Prūsijos kultūros paveldo, Sankt Peterburgo karinio jūrų laivyno, Maskvos karo istorijos archyvų. Šią medžiagą papildo Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslininkų Švedijos archyvuose aptikti istoriniai planai ir žemėlapiai.

Žinia, miestas planuoja Klaipėdos pilį atstatyti. To neįmanoma padaryti be istorinių planų, pilies vaizdų, archeologinių duomenų. Ši kartografinės medžiagos paroda patvirtina, kad šaltinių šiam ambicingam sumanymui įgyvendinti yra pakankamai.

Opera "Prūsai" - po atviru dangumi

21 val. Klaipėdos pilies kiemo aikštėje gimtadienio proga skambės išskirtinė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro dedikacija - kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus opera "Prūsai".

Naujausio operos pastatymo premjera Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre įvyko praėjusiais metais ir buvo dedikuota Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Kūrinį naujam gyvenimui prikėlė režisierius Gediminas Šeduikis, choreografas Aurelijus Liškauskas, scenografė Sigita Šimkūnaitė, kostiumų dailininkė Sandra Straukaitė, dirigentas - Tomas Ambrozaitis.

G. Kuprevičiaus "Prūsai" buvo pirmoji nacionalinė opera, sukurta ir pristatyta žiūrovams Nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje. Ant operos partitūros užrašyta dedikacija skelbia: "Išnykusiųjų atminimui, nykstančiųjų perspėjimui".

Nedaugeliui lietuviškų operų yra pavykę įsitvirtinti scenoje ir publikos atmintyje, o "Prūsai" jau įrodė turintys neabejotiną istorinę, kultūrinę ir meninę išliekamąją vertę. Operos siužetas pasakoja tragišką prūsų tautos likimą. Jos centras - istorinė Herkaus Manto asmenybė, kurios asmeniniai interesai prieštarauja prūsų laisvės siekiui. Tauta negali be vado, o vadas - be savo mylimosios Kristinos. Visgi Herkus Mantas, savosios tautos patriotas, išsižada asmeninės laimės ir renkasi negailestingą kovą su tėviškės pavergėjais.

Miesto gimtadieniui skirti renginiai Klaipėdos pilies muziejuje nemokami, nuo 17 iki 20.30 val. nemokamai bus galima aplankyti ir visas muziejaus ekspozicijas.

Andriaus Mamontovo koncertas

Rugpjūčio 2 dieną nuo 20 val. Klaipėdos piliavietėje gimtadienio šventę užbaigs A. Mamontovo koncertas, kuriame kartu gros du jo bendražygiai: Romas Rainys ir Tomas Andrijauskas, o programoje, be gerai žinomų, bus ir visai naujų dainų.

A. Mamontovo pasirodymą apšildys Kazimieras Likša su akustine programa. Kazimieras savo muzikinį kelią pradėjo lygiai prieš 10 metų, kada vos baigęs mokslus buvo pakviestas "apšildyti" Andriaus Mamontovo "1000 koncertų turo" koncertus.

Bilietų į šį renginį dar yra. Visos koncerto vietos - sėdimos.

Sidebar placeholder