Klaipėdiečiai atranda peticijas

Klaipėdiečiai atranda peticijas

Vakar Klaipėdos miesto savivaldybėje Peticijų komisijos posėdyje pritarta keturiems iš dešimties klaipėdiečių parengtos peticijos punktų.

Pernai lapkričio 17 d. Atgimimo aikštėje vyko mitingas, kurio dalyviai surašė peticiją dėl klaipėdiečių teisės į švarią ir sveiką aplinką užtikrinimo. Ji buvo išsiųsta Lietuvos Vyriausybei, Seimui ir Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai.

Savivaldybei adresuota 10 reikalavimų. Klaipėdos peticijų komisija, kurios pirmininko pareigas eina mero pavaduotojas Artūras Šulcas, dar prieš Kalėdas svarstė tuos reikalavimus ir nutarė, kad keturi reikalavimai galėtų būti pripažinti kaip peticija, jeigu jos teikėjai pateiks savo asmens duomenis, kaip to reikalauja Peticijų įstatymas. Po peticija puikavosi keli šimtai parašų, bet nebuvo asmens duomenų.

A. Šulcas informavo, kad 5 žmonės pateikė savo asmens duomenis, tad vakar per antrą Peticijų komisijos posėdį 4 reikalavimai pripažinti peticija.

Pirmas - reikalaujama riboti mieste sunkiojo transporto eismą piko valandomis: nuo 8 iki 10 val. ir nuo 16 iki 18 val. jį nukreipiant į aplinkkelius.

Antras - iki 2021 metų sujungti visus Klaipėdos miesto gatvių šviesoforus į bendrą tinklą ir prijungti prie Susisiekimo ministerijos Kelių priežiūros ir plėtros programoje numatytos įdiegti koordinuotos šviesoforų reguliavimo ir valdymo sistemos taip užtikrinant žaliosios bangos veikimą.

Trečias - iki 2019 metų kovo parengti medžių sodinimo ir žaliųjų plotų įrengimo Šilutės plente ir kitose labiausiai užterštose miesto dalyse programą skiriant adekvatų finansavimą, nustatant vykdymo terminus.

Ketvirtas - remiantis Aplinkos apsaugos įstatymu nustatyti Klaipėdos miesto teritorijoje griežtesnes nei to reikalauja valstybiniai teisės aktai taršos normas pramonės objektams mažinant suminę taršą.

Kitas posėdis po mėnesio

Į kitą posėdį Peticijų komisija rinksis po mėnesio. Iki tol ji tikisi gauti visus atsakymus, tad jame ketina priimti vienokį ar kitokį sprendimą. Komisija parengs miesto Tarybos sprendimo projektą pripažinti ar ne peticiją, o galutinį žodį tars Taryba.

Pasak A. Šulco, peticija yra piliečių reikalavimas keisti teisės aktą arba jį papildyti ir pan. Pagal Peticijų įstatymą nuo peticijos pripažinimo dienos ją privaloma išnagrinėti per 3 mėnesius. A. Šulco manymu, vienoks ar kitos sprendimo projektas Tarybai turėtų būti pateiktas gal net vasario pabaigoje arba kovą. Tai priklausys nuo to, kaip greitai "suvaikščios" atsakymai.

"Manau, Peticijų komisija siūlys pritarti kai kuriems dalykams, pavyzdžiui, dėl žaliosios bangos, nes Savivaldybė tai daro, tik gal per lėtai, gal galima paspartinti procesą. Arba apželdinimo planus ji irgi turi", - sakė A. Šulcas.

Vicemeras stebėjosi, kad piliečiai labai retai naudojasi Peticijų įstatymu arba parašydami bet kokį raštą vadina jį peticija.

"Kviesčiau piliečius naudotis peticija, tai labai rimtas instrumentas. Į peticiją negalima nereaguoti, jeigu ji tvarkingai surašyta. Todėl prieš rašant reikia perskaityti Peticijų įstatymą. Minėta peticija buvo surašyta ne visai tiksliai, mes paprašėme patikslinti kai kuriuos duomenis ir tik tada ją nagrinėjome. Visos institucijos, kurioms siuntėme raštus, rimtai reagavo, nes pareigūnai puikiai supranta, kad peticija nėra šiaip skundas", - sakė A. Šulcas.

ŠVIESOFORAI. Klaipėdiečiai norėtų, kad iki 2021 metų visi Klaipėdos gatvių šviesoforai būtų sujungti į vieną tinklą.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder