Klaipėdietę suglumino vaizdai zoologijos sode

Klaipėdietę suglumino vaizdai zoologijos sode

Klaipėdos zoologijos sode praėjusį šeštadienį apsilankiusi klaipėdietė Marija nustėro išvydusi žaizdomis nusėtas beždžiones.

"Daug gyvūnų atrodo ne itin sveikai", - apsilankymo įspūdžiais dalijosi moteris, zoologijos sode leidusi laiką su mažamete dukra.

Ji tikino, kad žaizdomis ant gyvūnų baisėjosi ne ji viena, o ir daugiau šalia jos buvusių lankytojų. "Bet žmonės bijo tai viešinti", - apgailestavo moteris, išsitraukusi telefoną ir nufotografavusi gyvūnus.

Beždžionės, anot jos, kankinosi, nuolat kasėsi. Tiesa, apie jų būklę zoologijos sodo lankytoja darbuotojų neinformavo.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji specialistė Jurgita Savickaitė informavo, kad tarnyba gavo pranešimą apie šią situaciją, tad šiuo metu mėginama išsiaiškinti, kas nutiko.

"Gavome socialiniame tinkle "Facebook" žinutes, užregistravome pranešimus, perdavėme informaciją kolegoms Klaipėdoje, kurie atlieka patikrinimą", - dėstė J. Savickaitė.

"Pagal pateiktus atsakingų zoologijos sodo atstovų paaiškinimus, penkios patelės ir jauniklis įsigyti praėjusių metų lapkričio mėnesį. Šaltuoju metų laiku jie buvo patalpinti vidaus patalpose, kartu su jose jau anksčiau gyvenusiomis beždžionėmis.

Tuo laiku gyvūnų elgesio pokyčių nebuvo pastebėta, tačiau išleidus juos į erdvų lauko voljerą, patinai ėmė kovoti dėl hierarchinės padėties būryje, todėl atsirado minėti sužalojimai", - aiškino Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Ilona Urbutienė.

Patikrinimo metu stebint beždžiones, konkurencijos nebuvo pastebėta, agresijos gyvūnai neberodė.

Zoologijos sodo įkūrėjas Edvardas Legeckas dienraščiui komentavo, kad gyvūnus stebintiems žmonėms trūksta informacijos. Anot jo, beždžionių muštynės - natūralus dalykas, kadangi šių gyvūnų tarpe nusistovėjusi griežta hierarchija. Anot jo, vadovaujanti beždžionė kitą gali net užmušti. Žmogus į gyvūnų santykius kištis negali.

Jis pasakojo, kad tai yra normalu, kad zoologijos soduose įvyksta muštynės, gyvūnai susižeidžia.

Be to, jis kaltina lankytojus, kurie nesibodi gyvūnų pašerti saldainiais. Anot jo, tai gali prisidėti prie padidėjusios agresijos.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder