Klaipėdoje perskaičiuos visus balsus

Klaipėdoje perskaičiuos visus balsus

Kai kurie Klaipėdos politikai džiaugiasi pasiekę, kad uostamiestyje būtų perskaičiuoti miesto Tarybų rinkimų metu visose apylinkėse atiduoti balsai. Mero rinkimų biuleteniai perskaičiuojami nebus.

Tai šiandien nuspręsta Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdyje. Negana to, greičiausiai balsai bus perskaičiuojami ne Klaipėdos apygardoje. Tai bus patikėta atlikti kito miesto ar rajono apygardai.

Taip pat "Klaipėdos" visuomeninio rinkimų komiteto bei partijos "Tvarka ir teisingumas" prašymu bus perskaičiuoti ir šių dviejų sąrašų reitingavimo balsai.

"VRK dar spręs, kurioje apygardoje bus perskaičiuojama, tačiau komisijos posėdžio metu buvo užsiminta, jog greičiausiai uostamiesčio rinkimų balsai bus perskaičiuoti Vilniaus rajono apygardoje", - iškart po VRK posėdžio pasakojo jame dalyvavusi uostamiesčio politikė Aldona Staponkienė.

Klaipėdos miesto rinkimų komisijos pirmininkas Adolfas Gritėnas vakar VRK posėdyje nedalyvavo, bet teigė posėdžio transliaciją stebėjęs internetu ir nesupratęs, kad būtų nuspręsta perskaičiuoti balsus visame mieste.

"Noriu pats pakalbėti su VRK pirmininku Zenonu Vaigausku ir pačia komisija, kad galėčiau ką nors komentuoti. Tai, kas kalbama komisijos posėdžio metu - viena, svarbiausia, kas bus parašyta protokole, kuris paprastai parengiamas ir VRK puslapyje paskelbiamas tik kitą dieną", - vakar kalbėjo A. Gritėnas.

"Išvada buvo pasakyta labai aiškiai. Matyt, A. Gritėnas tiesiog nenori suprasti", - replikavo komisijos posėdyje taip pat dalyvavusi socialdemokratė Lilija Petraitienė.

Perskaičiuoti balsus visame mieste VRK prašė socialdemokratų bei "Tvarkos ir teisingumo" partijos ir visuomeninis rinkimų komitetas "Klaipėda".

Vienas balsų perskaičiavimas Klaipėdoje jau vyko kovo 10 d. Tuomet VRK nurodymu balsai buvo perskaičiuojami tik keliose apylinkėse - Dviračių treko, Žaliakalnio, Vakarų, Versmės, Gedminų bei Volungėlės. Tačiau, pasak kai kurių politikų, perskaičiuojant balsus esą šiurkščiai buvo pažeistas Savivaldybių tarybų rinkimo įstatymas. Teigiama, jog balsai nebuvo perskaičiuoti du kartus, kaip nurodyta įstatyme, taip pat esą nebuvo laikytasi duomenų paskelbimo reikalavimų, nebuvo parengtas ir pasirašytas protokolas.

"Žinoma, džiaugiamės, kad į mūsų argumentuotus paaiškinimus VRK atsižvelgė. Tai pirmas kartas, kad būtų pavesta perskaičiuoti tokio didelio miesto rezultatus", - vakar sakė politikai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder