Klaipėdoje praūžė laivų paradas
Klaipėdoje praūžė laivų paradas

Įprastai laivų paradas Klaipėdoje vykdavo gegužės 20 dieną arba artimiausią savaitgalį, tačiau šiais metais dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos laivų paradas buvo nukeltas į rugsėjį.

Šiais metais Klaipėdos laivų parade dalyvavo net 53 laivai. Mariose taip pat buvo galima matyti tolėliau stovinčius laivelius, kurie parade nedalyvavo, bet iš tolo stebėjo šventę.

Nors laivų paradas jau praūžė ir komisijos nariai jau išrinko labiausiai patikusius laivus, o specialiųjų nominacijų prizininkai taip pat jau aiškūs, tačiau liko dar viena nominacija, kurios nugalėtojas dar nėra išrinktas. Išrinkti nugalėtoją nominacijai "Publikos simpatija" prašoma žmonių. Balsuoti už labiausiai patikusį laivelį galima internetu www.laivuparadas.lt. Balsus atiduoti galima iki penktadienio.

Planuojama, jog Klaipėdos laivų parado nominacijų nugalėtojų apdovanojimai vyks ateinančią savaitę.

"Apdovanojimus planuojame kitą savaitę. Visi nugalėtojai bus informuoti ir apdovanoti. Per šią savaitę prašysime žmonių išrinkti "Publikos simpatiją", - sakė viena iš renginio organizatorių Ieva Žiubrienė.

11-asis Klaipėdos laivų paradas

11-ąjį Klaipėdos laivų paradą atidarė visų ilgai lauktas įpūdingas "Towmar Baltic" uosto vilkikų šokis. Gausi klaipėdiečių ir miesto svečių minia susirinko pažiūrėti uosto vilkikų šokio nuo Kruizinių laivų terminalo krantinės.

"Šventė pavyko labai gerai, viskas, kas buvo planuota, pavyko. Buvo ir mums netikėtų siurprizų. Vilkikų šokyje dalyvavo ne du, kaip įprasta, o net trys vilkikai, o šokis buvo be galo ilgas, truko net 25 minutes", - pasakojo I. Žiubrienė.

Kruizinių laivų terminale stovėjo ir didžiulis ekranas, kuriame šventės dalyviai galėjo stebėti ne tik uosto vilkikų pasirodymą, laivų paradą, bet ir rodomas sveikinimo kalbas.

"Laivų paradas ne tik didžiausias kaip miesto, bet ir Lietuvos kaip jūrinės valstybės akcentas. Jūrinė dvasia suvienija plaukiančius laivuose ir likusius krante renginio dalyvius. Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija džiaugėsi jau 11 metų būdama šio renginio mecenate. Rudens vėjai nesutrukdys drauge mums kurti šventės", - sakė Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos vykdomasis direktorius Robertas Valantiejus.

Susirinkusius klaipėdiečius ir miesto svečius taip pat sveikino ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

"Būkite pasveikinti visi: tie kurie laive, ir tie, kurie krante, įspūdingos jums Klaipėdos laivų parado šventės", - renginio dalyvius sveikino A. Latakas.

Klaipėdos laivų parado organizatoriai klaipėdiečius ir miesto svečius skatino laikytis saugaus atstumo ir dėvėti apsaugos priemones. Tačiau iš didžiulės susirinkusiųjų minios apsaugines veido kaukes dėvėjo vos keletas, o stebėdami uosto vilkikų pasirodymą bei laivų paradą, žmonės visiškai pamiršo saugaus atstumo laikymąsi ir vienas šalia kito stovėjo prie krantinės.

"Mes labai stengėmės informuoti žmones, kad jie laikytųsi rekomendacijų. Skelbėme audio klipuose informaciją, buvo stendai, taip pat žmonės turėjo galimybę stebėti paradą ekrane", - sakė I. Žiubrienė.

Laivų paradą susirinkusieji galėjo stebėti nuo Kruizinių laivų terminalo krantinės, per didžiulį ekraną arba iš namų, žiūrėdami tiesioginę renginio transliaciją.

Visus nustebino tai, jog šiais metais laivų parado niekas nekomentavo. Fone grojo muzika, o žmonės stebėdami praplaukiančius pasipuošusius laivus ir linksmai nusiteikusias jų įgulas spėliojo, koks ir kieno laivas čia plaukia.

"Mes šiais metais nestatėme pakylos, nusprendėme nedaryti koncerto, kad žmonės nesibūriuotų. Kadangi nestatėme pakylos, tai nebuvo ir parado komentavimo. Skirstydami renginio kaštus natūraliai nusprendėme, kad statysime ekraną, jog žmonės galėtų atsitraukę stebėti visą paradą. Komentavimo neliko, bet manyčiau, kad visi laiveliai labai puikiai matėsi", - tikino I. Žiubrienė.

Galiausiai Klaipėdos laivų paradą vainikavo šventiniai fejerverkai iš Smiltynės.

Įteikta "Albatroso" statulėlė

Šeštadienį, prieš laivų parado pradžią, Smiltynėje, prie paminklo, "Albatrosas" buvo įteikti apdovanojimai labiausiai per kalendorinius metus pasižymėjusiesiems jūrinės kultūros srityje. "Albatroso" statulėlė buvo įteikta ir VšĮ "Klaipėdos šventės" už pernai organizuotą jubiliejinę, dešimtąją Laivų parado šventę.

Įmonės direktorius Romandas Žiubrys teigė, kad prieš vienuolika metų laivų parado idėją sugalvojo trise: jis, Dalia Grikšaitė ir dabartinė Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Girdvainė. R. Žiubrys dėkojo jūrinei bendruomenei už tai, kad patikėjo ta idėja.

"Nors apdovanojimas buvo įteiktas už 10-ąjį laivų paradą, aš vis tik manau, kad apdovanojimas yra skirtas visam šiam reiškiniui. Nes būtent po šituo renginiu susikūrė jūrinė bendruomenė, pradedant pramoginiais laiveliais, kateriais, jachtomis, baigiant labai rimtais uosto techniniais laivais, tokiais kaip vilkikai, aptarnavimo kateriai", - sakė R. Žiubrys.

Jis tikino, jog šis apdovanojimas yra skirtas bendruomenei, kuri kuria šią ypatingą šventę. O pats laivų paradas ypatingas tuo, kad žmones kviečiame ne stebėti, o dalyvauti parade.

"Jau ne kartą esu sakęs, kad prireikė 5 metų, kol žmonės suprato, jog jie ne krante turi stebėti paradą, o ieškoti draugų, kad jie švęstų laivuose laivybos sezono pradžią, na o šiais metais sezono uždarymą", - tikino R. Žiubrys.

R. Žiubrys sakė, kad jūrinių akcentų Klaipėdai niekada nebus per daug, nes bet kokia iniciatyva, kuri artina žmones prie jūros, padeda atskleisti jūrinio verslo ypatumus, skatina jūros pramogas ir turizmą yra labai reikšminga, ypač Klaipėdai, kuri yra uostamiestis ir jūrine dvasia joje turėtų būti jaučiama už kiekvieno kampo.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder