Klaipėdoje turėjęs vykti Europos folkloro kultūros festivalis – atidedamas

Klaipėdoje turėjęs vykti Europos folkloro kultūros festivalis – atidedamas

Šią vasarą uostamiestyje turėjęs vykti tarptautinis Europos folkloro kultūros festivalis „Europiada“ dėl koronaviruso pandemijos atidedamas, pranešė Klaipėdos miesto savivaldybė. 

„Kaip bebūtų gaila, kad tenka atidėti renginius, dėl kurių Klaipėda kovojo ir kurių laukė bendruomenė, šiuo metu visi turime suprasti, kad svarbiausia – mūsų visų sveikata ir saugumas“, – pranešime teigė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Jo teigimu, šiuo metu su „Europiados“ organizaciniu komitetu ieškoma racionaliausio sprendimo dėl naujos renginio datos.

„Jau dabar akivaizdu, kad ateinanti vasara dar tikrai nebus tas laikas, kai drąsiai ir be jokių apribojimų galėsime organizuoti tūkstančius žmonių pritraukiančias šventes, todėl kalbame ne tik apie „Europiadą“, bet ir apie kitus masinius renginius bei ieškome jiems naujų formų“, – teigė uostamiesčio vadovas.

Tarptautinis „Europiados“ organizacinis komitetas, kaip teigia savivaldybė, svarsto galimybę festivalį Klaipėdoje rengti 2021 metais, tačiau kol kas sprendimai nėra priimti.

Klaipėdos miesto savivaldybės teigimu, prieš atidedant šių metų „Europiadą“ buvo svarstyta galimybė šventę perkelti į rudenį, tačiau su organizaciniu komitetu sutarta, kad šiuo metu sunku prognozuoti, kokia situacija dėl koronaviruso plitimo bus tuo metu.

Bet to, pasak savivaldybės, tokiu atveju iškiltų ir „Europiados“ dalyvių apgyvendinimo klausimas, nes nakvynę jiems planuota suteikti mokyklose, kuriose, sėkmingo koronaviruso suvaldymo atveju, tokiu metu jau vyks ugdymo procesas.

Festivalį buvo numatoma uostamiestyje rengti rugpjūčio 5–9 dienomis. „Europiada“ Klaipėdoje jau vyko 2009 metais. Tuo metu festivalis sutraukė per 4 tūkst. dalyvių iš Europos valstybių, festivalyje savanoriavo 230 žmonių.

Festivalio organizacinis komitetas Klaipėdą pasirinko dar 2017 metų pabaigoje. „Europiada“ kasmet organizuojama vis kitoje šalyje.

Pirmasis festivalis surengtas 1964 metais Antverpene, Belgijoje.

Sidebar placeholder