Klaipėdos Kalėdų eglutė jau ruošiama šventėms
Klaipėdos Kalėdų eglutė jau ruošiama šventėms

Klaipėdos mieste, Upelio gatvės 24 namo kieme, Lolitos ir Albino Gedminų užauginta 11 metrų aukščio sidabrinė eglė penktadienį buvo nukirsta ir atgabenta į Teatro aikštę. Šiemet ši eglė taps pagrindiniu šv. Kalėdų simboliu Klaipėdoje.

Gyva, žmonių užauginta ir miestui padovanota eglutė, išrinkta konkurso būdu, pagrindinėje uostamiesčio aikštėje puošiama antrus metus. Šiais metais konkursui buvo pasiūlytos septynios eglės. Jo finale miestiečiai balsuodami išrinko gražiausią medelį.

Eglę išauginęs Albinas Gedminas papasakojo, jog iš Palangos kilusį medelį su žmona nusipirko Senajame turguje savo vestuvių proga. Vyras neprisimena, kada tai buvo. "Žmonos paklauskite", - nusijuokia, tačiau ponia Lolita medelio kirtimo nematė - dirbo. Jaunavedžiai eglutę iš pradžių pasodino kolektyviniame sode Dituvoje. O prie namų Upelio gatvėje persodino prieš 32 metus, nes soduose augalus kažkas vogdavo.

"Kiekvienais metais, per Kalėdas šią eglę puošdavome. Mūsų du vaikai užaugo kartu su ja. Pernai puošdamas nukritau. Laimei, spėjau į šakas įsikibti ir stipriai nesusižeidžiau. Nerimą didelis medis kelia per kiekvieną audrą. Siūbuoja į visas pusas ir baugu, kad nenulūžtų, ant namo, elektros laidų neužvirstų. Tad, kai žmonai pasiūlė medį nukirsti ir papuošti per Kalėdas mieste - sutikau. Miestui negaila. Tegu džiaugiasi vaikai. O aš kitą eglutę į šios vietą pasodinsiu", - kalbėjo ponas Albinas.

Eglės kirtimą stebėjęs meras Vytautas Grubliauskas, padėkojo A. Gedminui už gražuolę eglę ir pažadėjo, jog miestas padovanos porai mažesnį medelį į nukirstojo vietą.

Saugiai nukirsti eglę Upelio gatvėje padėjo UAB "Klaipėdos želdiniai" darbuotojai. Pasak šios bendrovės direktoriaus Gedimino Valašino, gražiai nupjauti tokį didelį medį suspaustoje individualaus namo erdvėje, šalia elektros stulpų ir pastatų, yra iššūkis net ir profesionalams.

"Gerai, kad puikus oras, nevėjuota, nes vėjas labai komplikuoja darbą. Vis tiek dėl saugumo laikinai atjungėme eletros tiekimą. Šiais metais ir mes patys geriau pasiruošėme: naudojome galingesnį kraną su ilgesne strėle, bokštelį. Labai svarbu buvo atrasti eglės svorio centrą ir teisingai ją prisitvirtinti. Nėra viskas taip paprasta kaip iš šalies gali pasirodyti. Medelis gali turėti vidinių, nematomų pažeidimų, lūžti ir pan.", - vardino G. Valašinas eglės kirtimo niuansus.

11 metrų aukščio, 2 tonas sverianti žaliaskarė buvo sėkmingai atgabenta ir pastatyta Klaipėdos miesto Teatro aikštėje. Pasak VšĮ Klaipėdos šventės kūrybos vadovės Dalios Grikšaitės, gyva žaliaskarė bus papuošta tik girliandų skraiste. "Norime užgožti gyvo medelio grožio dirbtinėmis puošmenomis. Orientuojamės į daugelyje Vakarų Europos didmiesčių puoselėjamą tradiciją pagrindinę aikštę puošti gyva, saikingai ir kukliai padabinta eglute ir siekiame, kad gražiausios žiemos šventės būtų kuo bendruomeniškesnės", - sakė D. Grikšaitė.

Kalėdų eglutė Teatro aikštėje bus iškilmingai įžiebta gruodžio 2 d. 17 val. ir džiugins iki Trijų Karalių šventės.

Klaipėdos Kalėdų eglė - jau Teatro aikštėje
Raktažodžiai
Sidebar placeholder