Klaipėdos laboratorijai žada didelę automatinę liniją

Klaipėdos laboratorijai žada didelę automatinę liniją

Lietuvoje greitai bus galima atlikti 4 tūkst. koronaviruso tyrimų per dieną, teigia Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovas. Vytautas Zimnickas sako, kad netrukus Klaipėdos ir Vilniaus laboratorijose bus sumontuota naujos įrangos.  

„Pajėgumas galėtų būti ne mažiau kaip 4 tūkst. tyrimų per dieną, nevertinant tų dar papildomų rezervų, kuriuos dar turime mintyse ir esant reikalui galėtum dar praplėsti (tyrimus  – BNS). Tie 4 tūkst. tada būtų startinė pozicija“, – sekmadienį žurnalistams teigė V. Zimnickas. 

„Planuojame artimiausiu metu instaliuoti dvi dideles automatines linijas. Vieną pas mus laboratorijoje (Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje – BNS), kitą –  Klaipėdoje. Kad išskirstyti srautus“, – sakė V. Zimnickas.  

„Per artimiausias dešimt dienų šitie dalykai bus padaryti“, – žadėjo laboratorijos vadovas. 

V. Zimnicko teigimu, įranga yra lietuviška, vokiška ir iš JAV. 

„Įranga kai kur parkeliauja kitą savaitę ir iškart ji bus instaliuojama. Ir mes, ir Klaipėda kitą savaitę  planuojame. Viena įranga jau baigiama sukomplektuoti. 90 proc. jos komplektacijos  yra Lietuvoje. Ji dabar turi ateiti iš Vokietijos. Kita įranga dalinai sukomplektuota, trūksta nedaug, ji turėtų atvažiuoti iš JAV“, – kalbėjo V. Zimnickas.  

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga šeštadienį LRT laidai „Dienos tema“ teigė, kad gavus reagentų ir pasitelkus papildomos įrangos, tyrimai dėl koronaviruso bus plečiami iki 10 tūkst. per dieną.  

Dabar Lietuvoje per dieną galima atlikti 1,5 tūkst. tyrimų dėl koronaviruso. 

Sidebar placeholder