Klaipėdos santuokų rūmai pavasarį pasitinka atsinaujinę

Klaipėdos santuokų rūmai pavasarį pasitinka atsinaujinę

Klaipėdos santuokų rūmuose - šiokios tokios permainos. Restauruoti baldai, pakeisti jų gobelenai, patiesti nauji kilimai, pakeistos gėlių kompozicijos, atnaujinta įgarsinimo aparatūra, o svarbiausia - suremontuoti tualetai.

Tenkinant jaunavedžių norus ateityje planuojama turėti ir kur kas ilgesnį muzikinių kūrinių sąrašą, tad vietoj įprasto Mendelsono maršo jaunuosius galės pasitikti ir kitokios melodijos.

"Santuokų rūmai Klaipėdoje atidaryti 1980 metais, nuo to laiko baldai kartais būdavo palakuojami, o įgarsinimo sistema tebebuvo sovietinių laikų", - pasakojo Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos ir registracijos skyriaus vedėja Gražina Misevičienė.

Tad dabar vietoje gyvai grojamo Mendelsono maršo, bus leidžiami kokybiški įrašai. Ant stalo pastatytas mikrofonas, kad susirinkusieji geriau girdėtų ceremonijos metu sakomas kalbas.

"Kartais iš jaunavedžių sulaukiame klausimų, ar vietoje Mendelsono maršo negalėtų skambėti kitoks kūrinys. Turime minčių padaryti apklausą, kokių kūrinių žmonės pageidautų ir galbūt sąrašą praplėsime", - žadėjo G. Misevičienė.

"Buvo įvairių svarstymų, ką daryti su baldais. Tačiau paskaičiavus, kad vienas naujas fotelis gali kainuoti 3 tūkst litų, vis gi buvo nuspręsta restauruoti senus baldus. Pasitelkę dizainerius parinkome visiškai naujus gobelenus. Naujas gėlių kompozicijas kūrė floristas Sigitas Kaminskas", - procesu džiaugėsi savivaldybės Socialinių reikalų departamento direktorė Audra Daujotienė.

Inventoriui atnaujinti iš miesto biudžeto pernai buvo skirta 60 tūkst. litų. Dar 200 tūkst. litų gauta iš ES fondų, dalyvaujant bendrame projekte su Kaliningrado sritimi. Už šias lėšas buvo sutvarkyti tualetai ir pagerinta administracinių patalpų būklė, nupirkta 10 kompiuterių.

"Taip pat buvo atliktas pastato techninis ir energetinis auditas. Anksčiau, kai kreipdavomės į ministerijas prašydami lėšų pastatui renovuoti, dažnai išgirsdavome atsakymą, kad nėra ekonominio pagrįstumo. Dabar mes jį turėsime", - vilčių, kad kada nors valstybė vis gi suras lėšų kapitaliniam Klaipėdos santuokų rūmų pastato remontui turėjo G. Misevičienė.

Preliminariais skaičiavimais, tam prireiktų 6-7 milijonų litų.

Kad santuokų rūmai klaipėdiečiams reikalingi, byloja tas faktas, jog, nepaisant galimybės tuoktis kitose pageidaujamose vietose, net 70 proc. santuokų visgi vyksta čia.

"Juk dabar tuoktis galima bet kur, bet masinio noro išbandyti naujas erdves nėra. Suprantama, juk rengiant santuokos ceremoniją po atviru dangumi didelę įtaką daro oras, o ir kaštai visai kiti", - kodėl naujovės žavi tik mažąją dalį jaunavedžių svarstė A. Daujotienė.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė pripažino, kad Klaipėda kol kas neturi reprezentacinių vietų, kur galėtų vykti santuokos ceremonija.

"Kalbant apie ateities perspektyvas, santuokos galėtų būti registruojamos ir piliavietėje, kai čia stovės reikiami pastatai, ir miesto rotušėje. Bet tai tolimos perspektyvos, tad gerą dešimtmetį jos vis tiek vyks šiame pastate. Žinia, jis yra valstybės, tad ji ir turi apsispręsti, ką su šiuo pastatu daryti", - sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė.

Kasmet Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos ir registracijos skyriuje įregistruojama vidutiniškai 1,2 tūkst. santuokų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder