Klaipėdos savaitgalis - su žuvimis ir žibintais
Klaipėdos savaitgalis - su žuvimis ir žibintais

Šiandien ir rytoj Klaipėdos centras turėtų kvepėti žuvimis, prieššventinę nuotaiką žadama sustiprinti ir žibintais.

Nuo vidurdienio iki 14.30 val. visi atvykę į Teatro aikštę Klaipėdoje bus nemokamai pavaišinti gardžia žuviene, sočia koše ir karšta arbata. Šį jau 14-ąjį Klaipėdos miesto žmonių kalėdinį susibūrimą bendrai rengia Karinės jūrų pajėgos ir Vakarų Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacija. Per trylika šio renginio metų kariai visiems norintiems Teatro aikštėje patiekė daugiau kaip 10 000 karšto maisto porcijų, iš minėtos konfederacijos parūpintų produktų.

Anot konfederacijos vadovo Algirdo Aušros, žuvienės virimas - tradicija, kiekvienais metais vykstanti tuo pačiu metu, toje pačioje vietoje. Akcijos iniciatoriaus teigimu, mieste stinga renginių, kuriuose žmogus rastų tai, ką rado prieš metus ar dešimtmetį, kurio lankymas kurtų tradiciją. Tad ir stengiamasi užpildyti šią nišą.

Žuvų bus kitame Danės krante. Priekrantės verslinės ir rekreacinės žuvininkystės asociacija bei Klaipėdos žvejai kviečia į kalėdinę šviežių žuvų ir žuvų produktų mugę. Startavusi savaitgalį, ji tęsis iki sausio 1 d.

Žadama, kad dešiniajame Danės krante (nuo Pilies tilto Šiaurinio rago link) šiandien ir rytoj bus galima įsigyti žuvų už daug mažesnę kainą negu parduotuvėse. Anot pranešimo, pirkėjai ras šviežių menkių, sterkų, plačiakakčių, plekšnių bei silkių, bus ir menkių filė, sūdytų silkių bei vietoje rūkomų žuvų. Žadama ir tokių naujovių kaip juodieji ikrai, konservuoti unguriai bei tunai vakuume ir kt.

O dvasinio peno turėtų suteikti šiandien 19 val. Jono kalnelyje Klaipėdos demokratinės moterų kolegijos inicijuojama akcija "Įžiebk savo Kalėdų žibintą".

"Maži ir dideli, kiekvienas iš mūsų, su nekantrumu laukiame Šv. Kalėdų. Kad laukimas būtų dar gražesnis, visus visus kviečiu sukurti savo žibintą, arba surasti gražiausią žvakelę ir savo miestui padovanoti dar vieną stebuklą. Tegul Jūsų šeimos, vaikų ar artimųjų žibintas džiugins ne tik Jus, bet ir kiekvieną, kuris apsilankys renginyje", - sako šios kolegijos pirmininkė Rosita Vaičiulė.

Anot jos, Kalėdinę šilumą skleis chorų atliekamos kalėdinės giesmės, šventinės melodijos.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder