Klaipėdos senamiestyje - dar neregėta gatvių rekonstrukcijų gausa

Klaipėdos senamiestyje - dar neregėta gatvių rekonstrukcijų gausa

Klaipėdos senamiestyje per vienerius metus planuojama įgyvendinti milžinškus pokyčius - bus rekonstruotos mažiausiai 7 gatves. Svarstoma, kad darbai turėtų kainuoti apie 2,9 mln. eurų.

Trečiadienį Klaipėdos miesto savivaldybė paskelbė apie tai, kad visuomenė kviečiama susipažinti su Teatro, Vežėjų, Didžiosios vandens, Aukštosios, Daržų, Sukilėlių ir Žvejų gatvių rekonstrukcijos projektiniais pasiūlymais. Viešas susirinkimas, kuriame gyventojai galės išdėstyti savo pasiūlymus, įvys vasario 25 dieną 17 valandą Savivaldybėje.

Savivaldybės Projektų įgyvendinimo priežiūros poskyrio vedėjas Romualdas Stasiulis aiškino, kad ketinama tvarkyti gatvių dangą.

Klaipėdos senamiestis anksčiau sulaukdavo kritikos dėl nelygaus gatvių grindinio, mat jis sudarytas iš riedulinių akmenų, kuriais sunku vaikščioti.

"Pats dangos tipas nesikeis, liks grindinys, kuris bus lygus, tašytų akmenų", - kaip bus išspręsta ši problema, įvardijo R. Stasiulis.

Praėjusiais metais Savivaldybės Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vitalijus Juška teigė, kad dalis gatvių esantys lauko rieduliai greičiausiai bus pakeisti į lygią tašytų akmenų dangą.

Anot R. Stasiulio, gatvėse taip pat bus sutvarkytas apšvietimas - kai kurie šviestuvai bus įrengti ant atramų, o siaurose gatvelėse - ant ją supančių pastatų fasadų.

Tiesa, paklaustas, ar yra numatyta, kiek Savivaldybei šis projektas atsieis, R. Stasiulis teigė, kad kol rekonstrukcija yra tik projektuojama, kalbėti apie planuojamas išlaidas yra per anksti.

"Kai bent projektai bus baigti, tada bus paskaičiuota vertė. <...> Ne, nenoriu dabar sakyti, nes paskui būna, kad kai paskelbi kainą prieš rangos parinkimą, rangovai jau orientuojasi į kainą. O šiuo metu rangovo dar nėra, yra tik projektuotojas", - teigė valdininkas.

Tačiau "Vakarų ekspresui" anksčiau Savivaldybės projektų skyriaus vedėja Elona Jurkevičienė yra prasitarusi, kad Savivaldybė 7 senamiesčio gatvių dangos tvarkymo darbams yra skyrusi 2,9 mln. eurų. Dar praėjusiais metais, pasigirdus kalboms apie projektą, ji teigė, kad ši suma apima tiek projektavimą, tiek pačius rangos darbus.

Įdomu tai, kad visos gatvės bus tvarkomos pagal atskirus projektus. Valdininkai taip nusprendė todėl, kad jei kurios nors vienos gatvės tvarkymas strigtų, kitos gatvės toliau būtų tvarkomos be trukdžių.

R. Stasiulis sakė, kad miesto Taryba jau patvirtino rekonstrukcijos projektus. Anot jo, visi darbai turėtų būti baigti iki kitų metų, kai kurias gatves planuojama rekonstruoti dar šiemet.

 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder