Klaipėdos universitetas mezga ryšius su Prancūzija

Klaipėdos universitetas mezga ryšius su Prancūzija

Pirmadienį Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ir Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas susitiko su svečiais - Prancūzijos ambasadore Claire Lignières-Counathe ir Prancūzų instituto direktoriumi Jean-Marie Sani.

"Pirmiausia buvo aptartas šokio teatro bendradarbiavimo su prancūzais projekto tąsa. 2018 metais buvo pasirašyta sutartis, kurioje Prancūzijos ambasada, jų kultūros institutas skiria tam lėšas, kurios yra bendram šokio menui, jo vystymui, bendradarbiavimui. Nuspręsta, kad projektą verta pratęsti. Dabar bus diskutuojama, kokiomis proporcijomis. Kokiomis sąlygomis jis bus pratęstas, dar nėra aišku", – teigė rektorius A. Razbadauskas.

Taip pat buvo kalbama apie bendradarbiavimą su Prancūzijos La Rošelio universitetu.

Klaipėdos universitetas yra atrinktas į Europos universitetų kuriamą naują konsorciumą, kuriame yra ir minėtas universitetas. Tariamasi dėl La Rošelio atstovų atvykimo į Klaipėdą. Stebima koronaviruso situacija valstybėse ir planuojama, kad abiejų valstybių atstovai galėtų susitikti rugpjūčio pabaigoje-rugsėjo viduryje. Svarstoma, kad galėtų vykti ir studentų mainai.

„Taip pat aptarėme ir bendradarbiavimą paveldo srityje. Žinia, Klaipėdos universiteto infrastruktūra turi sąsają su prancūzų istorija: nuo 1920 iki 1923 metų pastatuose, kur dabar yra universitetas, gyveno prancūzų kareiviai. Tai labai svarbu istorine, paveldo prasme. Ypač COVID-19 kontekste - juk minėtais metais vyko ir ispaniškojo gripo pandemija pasaulyje, o prancūzų kareiviai, kiek žinoma, daugiausia sirgo. Istoriškai labai įdomu tai, kaip pandemija vystėsi Klaipėdoje. Mūsų Baltijos regionų istorijos ir archeologijos institutas dalyvauja bendruose projektuose su prancūzų mokslininkais, kur gilinamasi į įvairias temas“, – pasakojo rektorius.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder