Kultūros ir meno tarybos rinkimai - su prieštaravimais

Kultūros ir meno tarybos rinkimai - su prieštaravimais

Naujos Klaipėdos kultūros ir meno tarybos rinkimai kelia vis daugiau aistrų. Keturių kultūros įstaigų ir asociacijų atstovai šią savaitę išplatino prieštaravimą dėl nevyriausybinių organizacijų atstovų į Kultūros ir meno tarybą rinkimų teisėtumo, kuriame, be kita ko, prieštaraujama dėl VšĮ "Klaipėdos šventės" direktoriaus ir asociacijos "Mano miestas Klaipėda" atstovo Romando Žiubrio kandidatūros.

Klaipėdos miesto tarybai, Savivaldybės administracijos direktoriui, Kontrolės komitetui ir žiniasklaidai išplatintame rašte, kurį pasirašė VšĮ KC "Kūrybos gelmės" vadovė Sonata Žižienė, VšĮ "Medijų uostas" vadovas Kęstas Meškys, asociacijos "Mediėdros" atstovė Andželika Rimkuvienė ir asociacijos "Klaipėdos krašto auksakalių cechas" pirmininkas Viktor Sitalo, teigiama, kad buvo pažeistas rinkimų į Kultūros ir meno tarybą dalyvių registracijos terminas, nepaisoma rinkimų organizavimo tvarkos.

Tvirtinama, kad paskutinė registracijos į rinkimus diena buvo nurodyta spalio 25-oji, tačiau spalio 26-ąją užsiregistravo dar 7 organizacijų atstovai, tarp jų ir VšĮ "Klaipėdos šventės" direktorius R. Žiubrys.

"Susirinkimo metu Kultūros skyriaus vedėja informavo, kad VšĮ "Klaipėdos šventės" yra savivaldybės steigta įmonė, todėl negali dalyvauti NVO rinkimuose. Tačiau asociacijos "Mano miestas Klaipėda" atstovui Remigijui Žiogui vietoje savo kandidatūros pasiūlius R. Žiubrį, šis kandidatavo jau nuo asociacijos "Mano miestas Klaipėda". Mūsų nuomone, rinkimų metu įvykę pakeitimai - asmeninis asociacijos "Mano miestas Klaipėda" atstovo sprendimas, kuris nebuvo laiku užregistruotas - nėra teisingas", dėstoma rašte ir reikalaujama dar kartą organizuoti atstovų į Kultūros ir meno tarybą rinkimus.

"Visi esame lygūs"

R. Žiubrys, paprašytas pakomentuoti jam mestus kaltinimus, tvirtino, jog pats nesisiūlė ir balsavime nedalyvavo.

"Turiu paneigti kreipimosi dalį, kurioje teigiama, jog "26 dieną susirinkimo metu (jau po numatyto rugsėjo 25 dienos termino) savo dalyvavimą užregistravo VšĮ "Klaipėdos šventės" direktorius Romandas Žiubrys". Tai netiesa, aš savo kandidatūros neregistravau, nes, kaip teisingai ir pastebėta, VšĮ "Klaipėdos šventės" negali siūlyti kandidato.

Dalyvavau tik kaip susirinkimo dalyvis. Kolegų kultūrininkų iniciatyva, neslėpsiu, nustebino mane. Priimu tai kaip išreikštą pasitikėjimą.

Manau, jog dabartinė veikla man neturėtų trukdyti dalyvauti KMT darbe. Kaip, beje, ir kitiems KMT nariams, vykdantiems projektinę veiklą ar dirbantiems biudžetinėse savivaldybės įstaigose. Šiuo aspektu visi esame lygūs.

Pritariu kreipimosi autoriams, akcentuojantiems lygias galimybes. Tačiau keista, kad tuo pat metu siekiama uždrausti jomis naudotis kitiems", - sakė R. Žiubrys.

"Tvarka neegzistuoja"

Klaipėdos savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Eglė Deltuvaitė pažymėjo, kad atskira KMT organizavimo tvarka neegzistuoja, tad nei dalyvių registracijos terminas, nei organizavimo tvarka iš principo negalėjo būti pažeista.

"Informacija viešai buvo skelbta, susirinkimas organizuotas ir įformintas protokolu. Tiesa, susirinkimo metu buvo iškilęs klausimas, ar galima tikslinti kandidatus, nes dalis atėjo ir kandidatuoti, ir balsuoti, dalis tik balsuoti.

Kultūros skyriaus pozicija buvo tokia, kad dėl to apsispręsti turi pati bendruomenė. Jei visi sutinka, sąrašas gali būti tikslinamas dėl aiškumo.

Po trumpos diskusijos buvo nutarta išklausyti visus, kurie yra siūlomi į atstovus, ir balsuoti dėl kandidatų sąrašo.

Išklausius visus, sąrašas buvo patvirtintas bendru sutarimu, nė vienas dalyvis neprieštaravo, nesiūlė išbraukti kokio nors pretendento", - sakė E. Deltuvaitė.

Pasak vedėjos, R. Žiubrys, kaip VšĮ "Klaipėdos šventės" vadovas, negalėjo teikti savo ar kitos kandidatūros nei balsuoti, nes ši VšĮ nėra nevyriausybinio sektoriaus dalis, bet NVO organizacijos turėjo teisę jį iškelti kaip kandidatą, kuriuo pasitiki.

"Už jį balsavo daugiausiai susirinkusiųjų (16 iš 24), balsavimo rezultatus patvirtino ir balsų skaičiavimo komisija, su rezultatais iš karto buvo supažindinti visi dalyviai, įskaitant ir besikreipusiuosius. Galiu tik apgailestauti, kad kreipimąsi pasirašiusieji nesikreipė netrukus po susirinkimo, o raštą parašė praėjus beveik mėnesiui", - komentavo E. Deltuvaitė.

Naujas sąrašas

Priminsime, kad nauji atstovų į Kultūros ir meno tarybą rinkimai organizuoti po to, kai Klaipėdos miesto taryba nepritarė pateiktam kandidatų sąrašui. Tada Tarybos posėdyje buvo pasakyta, kad sulaukta skundo dėl vieno iš pretendentų viešosios įstaigos "Projektas Lt" direktoriaus, režisieriaus Mariaus Tumšio kandidatūros, tačiau ir po naujų rinkimų M. Tumšys pretenduoja tapti Kultūros ir meno tarybos nariu.

Kiti kandidatai į šią tarybą yra šie: Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos narys, architektas Vladas Balsys, Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė, juvelyrė Neringa Poškutė, Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus narė, poetė Daiva Molytė-Lukauskienė, kultūros magistrės Daiva Kšanienė ir Kristina Jokubavičienė, viešosios įstaigos Paslaugų ir konsultacijų centro vadovė, renginių organizatorė Ineta Gibauskaitė, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius Jonas Genys, Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centro Žvejų rūmų kultūrinių renginių organizatorė Kristina Jakštė, Kultūros, švietimo ir sporto komiteto deleguotas Arvydas Cesiulis.

Naujos Kultūros ir meno tarybos sudėtį miesto Taryba svarstys šį mėnesį.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder