Laukia sportiškas savaitgalis
Laukia sportiškas savaitgalis

Kuo arčiau vasara - tuo daugiau renginių pajūrio ir pamario regione. Ne išimtis ir šis savaitgalis, pasižymėsiantis sportinių renginių gausa.

Sportas Palangoje

Palangoje vakar prasidėjo festivalis "Sportas visiems", kurio organizatoriai - Lietuvos asociacija "Sportas visiems" - tikisi sulaukti apie 10 tūkst. dalyvių.

Aktyvaus laisvalaikio mėgėjai šurmuliuos visur - miesto stadione, sporto komplekse, J. Basanavičiaus gatvėje, Jūratės ir Kastyčio skvere, Birutės parke, paplūdimyje, kitose miesto vietose.

"Sporto mėgėjams pasiūlysime per 60 įvairių atraktyvių programų. Festivalio rungtys nereikalauja išankstinio fizinio pasirengimo - jos tiesiog linksmai nuteikia ir skatina žmones aktyviai leisti laisvalaikį", - sakė "Sportas visiems" viceprezidentas Algimantas Jucevičius.

Tad kiekvienas norintis galės prisijungti prie bendraminčių būrio ir, likus valandai iki rungties užsiregistravęs, išmėginti savo jėgas. Rungčių numatoma ir tradicinių, ir labai netikėtų: sporto mėgėjai varžysis jau įprastose krepšinio, futbolo, paplūdimio tinklinio ir kitose, taip pat - linksmose rungtyse, tokiose kaip pasagų mėtymas, slalomas su futbolo kamuoliu ir kt.

Sportas - ir Neringoje

Nuo vakar sporto mėgėjai renkasi ir Neringoje, kur prasidėjo festivalis "Sveika, Neringa!" Jis šiemet tapo ir Neringos vasaros sezono atidarymo renginiu.

Festivalio metu numatytas ir teniso turnyras, ir orientavimosi, krepšinio, paplūdimio tinklinio varžybos, triatlonas, pramogos su vėjaračiais, jėgos aitvarų bei irklenčių varžybos, jachtų regata Kuršių mariose, bėgimas ir kt. Nuolat šalia pagrindinės scenos vyks įvairios treniruotės.

Šiandien vakare, 20.30 val., yra suplanuotas Kauno aero klubo akrobatinių lėktuvų pasirodymas.

Svencelėje - burlentės ir aitvarai

Kitoje marių pusėje, Svencelėje, vakar prasidėjo pasaulinės burlenčių formulės klasės "Formula Windsurfing" taurės Baltijos lygos varžybos "Baltic Cup". Tai yra svarbiausias burlenčių sporto renginys mūsų šalyje.

Taip pat vyks jėgos aitvarų "Kiteboard Race" lenktynės. Jėgos aitvarų sportininkams šios lenktynės ne mažiau svarbios nei burlentininkams, kadangi jose iškovoti taškai taip pat keliauja į pasaulinio jėgos aitvarų sportininkų reitingo taškų kraitį.

Anot organizatorių, Svencelėje susirinks tituluočiausi visoje Europoje ir labai aukštai vertinami pasaulio reitinguose burlentininkai. Varžybos šiandien ir rytoj vyks nuo 11 val. Apdovanojimų ceremonija ir varžybų uždarymas numatyti sekmadienį, 18 val.

Šilutei - 505

Šiandien Šilutės miestas minės 505-ąjį jubiliejų. Pagrindinė šių metų šventės mintis, anot jos organizatorių, - grįžti prie miesto istorijos - priminti, kad Šilutė išaugo iš keturių vienas greta kito buvusių kaimų. Tai bus akcentuota daugelyje šventės renginių. Nepamiršta ir tai, jog 2016-ieji yra paskelbti Bendruomenių metais, tad sumanyta įvairių komandinių žaidimų.

Senajame Žibų kaime esančiame Vydūno skverelyje tradicinę šeimų arbatinę surengs Šilutės bibliotekininkai. Čia bus pristatyti įvairūs arbatos patiekimo ritualai, teatralizuotą programėlę parodys darželinukai. Popietę bibliotekos erdvėse vyks koncertai, dailės paroda. Pirmą kartą skverelyje bus surengtas ir lauko šaškių turnyras.

ŠILUTĖS miestas šiandien minės 505-ąjį jubiliejų. Pagrindinė šių metų šventės mintis, anot jos organizatorių, - grįžti prie miesto istorijos Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Nuo 13 val. Šilutės pirmosios gimnazijos sporto aikštyne vyks krepšinio ir futbolo varžybos.

Lietuvininkų gatvėje nuo 10 val. šurmuliuos ypač gausi tautodailininkų ir amatininkų mugė. Žadama, kad šiemet čia bus ir iki šiol nesilankiusių Ignalinos, Kaišiadorių, Visagino, Panevėžio tautodailininkų.

12 val. prie H. Šojaus dvaro prasidės Klaipėdos regiono turizmo informacijos centrų mugė. Čia bus galima prisiminti žinomas ir išgirsti apie dar neatrastas Šilutės vietas.

Nuo vidurdienio prie Šyšos vingio koncertuos jaunimo grupės, vyks sporto treniruotės, sveikatingumo programos, makiažo ir kitokie mokymai, bus ir įvairių vandens pramogų. Tuo pačiu metu vyks ir visus metus rengto projekto "Šilutės siena" pristatymas. Pernai tokią idėją pasiūlę "Šilutės baldų" vadovai taip nutarė įamžinti miesto ir didžiausios jo įmonės istoriją. Šventės dieną ant sienos nuguls pirmieji potėpiai.

12.30 val. šventinė eisena iš Klaipėdos g. pasuks pagrindinės šventės scenos šalia H. Šojaus dvaro link ir 13 val. čia nuskambės sveikinimai miestelėnams.

Nuo 13.50 iki 15 val. scenoje vyks Šilutės vaikų kolektyvų, kurių jau užsiregistravo apie 10, pasirodymai. 16 val. dvaro kieme veiks improvizuota kavinė "Popiečio kava pas Hugo Šojų".

18 val. jau tradiciniu tapęs chorinės muzikos koncertas suskambės Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje.

Vakaro programoje pirmą kartą Šilutėje pasirodys Keistuolių teatras, kuris nuo 19 val. parodys šou spektaklį "Brėmeno muzikantai".

Nuo 20 val. savo triukus rodys iliuzionistas Mantas Wizard. 22-23 val. scenoje pasirodys grupės "Pop ladies" merginos, o po jų - šventiniai fejerverkai.

Tiek vietiniai, tiek ir važiuosiantys į Šilutę turėtų atkreipti dėmesį, kad šiandien nuo 7 iki 24 val. bus draudžiamas eismas Lietuvininkų gatvėje, nuo Kęstučio iki Klaipėdos gatvės. Nuo 11.30 iki 12.30 val. bus ribojamas eismas K. Kalinausko gatvėje, nuo S. Dariaus ir S. Girėno iki Klaipėdos gatvės.

Klaipėdoje - dviračių lenktynės

Septintą kartą rengiamos didžiausiomis Lietuvoje vadinamos plento dviračių varžybos "Bigbank Lietuvos plento taurė 2016" sekmadienį pirmą kartą bus surengtos Klaipėdoje. Čia vyks trečiasis taurės etapas, kuriame, tikimasi, dalyvaus per 600 dviratininkų.

Pagrindinio varžybų važiavimo dalyviams Klaipėdoje teks įveikti 102 km ilgio trasą, besivaržysiantiems B distancijoje - perpus trumpesnį atstumą. Specialus vieno rato (5,6 km) "Judėjimas visiems" važiavimas taip pat laukia visų miestelėnų ir uostamiesčio svečių, norinčių paragauti dviračių varžybų skonio ir smagiai pasivaržyti trasoje su draugais ar kolegomis.

Dviračių varžybų organizatorius Deividas Vileniškis sako, kad Klaipėdoje laukia įdomi belgiško tipo trasa, kurios dalis drieksis siauru dviračių taku vaizdingoje uostamiesčio dalyje palei Danės upę.

"Trasos pradžia - pakankamai erdviame Šiaurės prospekte, tačiau toliau ji veda siauru dviračių taku, ties kurio įvažiavimu, manau, vyks aršiausia kova. Užleidus varžovus į priekį prieš šią atkarpą, joje atsikovoti prarastas pozicijas jau bus labai sudėtinga. Panašūs siauri takai ir gatvelės būdingi Belgijoje vystančioms plento dviračių varžyboms, todėl Klaipėdoje sekmadienį bus galima patirti šios dviračių sportu garsėjančios šalies varžybų atmosferą", - teigia D. Vileniškis.

Nespėjusieji varžyboms Klaipėdoje užsiregistruoti internetu tai padaryti gali varžybų dieną jų starto vietoje - Šiaurės prospekte, netoli sankirtos su Pievų gatve.

Dalyvių registracija ir trumposios distancijos bei "Judėjimo visiems" važiavimo dalyvių numerių išdavimas sekmadienio rytą vyks nuo 8 val. 10 val. ryto numatomas vieno rato (5,6 km) važiavimo startas, o po valandos iš startinių pozicijų pajudės ir trumpojoje (51 km) distancijoje besivaržysiantys dviratininkai.

Numerių išdavimas pagrindinių lenktynių dalyviams numatomas 11 val., o A važiavimo (102 km) startas bus paskelbtas 13 val. Trumposios distancijos laimėtojų apdovanojimai Klaipėdoje planuojami 13.30 val., pagrindinių varžybų - 16 val.

Varžybų metu nuo 8 iki 16 val. bus uždarytas eismas Šiaurės prospekto abiem važiuojamosios dalies pusėmis, Liepų gatvės viena važiuojamosios dalies puse, dviračių taku, Pakrantės, Pievų gatvių abiem važiuojamosios dalies pusėmis. Liepų gatvės atkarpoje nuo Šiaurės pr. iki tilto per Danę, pusė gatvės bus paskirta dviračių lenktynėms, o kita pusė padalinta dvikrypčiam judėjimui kitiems eismo dalyviams.

Dėl eismo apribojimų bus keičiama ir 18 autobusų maršruto važiavimo trasa. Dėl to galimi šio maršruto autobusų nukrypimai nuo eismo tvarkaraščių.

Kapitonų sala

Sekmadienį nuo 11 val. į uostamiesčio Danės skverą kviečia nemokamas VšĮ Veiklių mamų klubo ir Klaipėdos demokratinės moterų kolegijos renginys - vaikų turgelis "Kapitono ir jungų saloje".

Organizatoriai žada puikų laisvalaikį, kuriame ne tik "edukacinė prekyba", skatinanti vaikų verslumą, bet ir daug smagių pramogų.

11 val. startuos Vaikų turgelis, o 12 val. - "Kapitono ir jungų salos" fiesta, kurioje - muzika, šokiai, mamyčių "Gerumo teatro" pasirodymas, susitikimas su "Linksmųjų pėdučių" šuniukais, piešimas ant stiklo "Nupiešk "Linksmųjų pėdučių" šuniuką", konkursai ir loterijos be pralaimėjimų,

Raktažodžiai
Sidebar placeholder