Lietus bėgusiųjų Laisvės gynėjų keliu klaipėdiečių neišgąsdino

Lietus bėgusiųjų Laisvės gynėjų keliu klaipėdiečių neišgąsdino

Sekmadienį jubiliejiniame 20-ąjame bėgime Laivės gynėjų keliu dalyvavo  iš viso per 300 dalyvių, neskaičiuojant dar beveik 100 kariškių. Tai vienas iš renginių, kurio metu prisimenami 1991 metų sausio 13-osios įvykiai.

Tradiciškai buvo bėgama apie 8 kilometrus (7 800 metrų) nuo Girulių televizijos bokšto iki Klaipėdos miesto savivaldybės pastato Liepų g. 11. Pirmasis finišavo Augustas Jakubynas, šiemet pagerinęs savo rezultatą, nes pernai  atbėgo antras. „Labai džiaugiuosi, kad man pasisekė, kad pagerinau praėjusių metų rezultatą “, - sakė ką tik kirtęs finišo juostelę Augustas.  Jis kilęs iš Alytaus, bet jau ketverius metus gyvena Klaipėdoje.  Jis sako, seniau daug sportavęs, bet dabar jau  nėra profesionalus sportininkas - tik mėgėjas.

Iš moterų pirmoji atbėgo klaipėdietė  18 metų sportininkė Ugnė Žvinklytė. Ji savo bėgimu ir puikiais rezultatais džiugina jau trejus metus.

Beje, tarp bėgikų buvo tys dalyviai, kuriems 79 metai.

Kadangi registracija tęsėsi ir starto vietose, tai dalyvių iš tikrųjų buvo kur kas daugiau nei nurodyti skaičiai. Po to, kai prabėgo pagrindinė bėgikų grupė, iš karto startavo mokiniai (iki 15 metų ir jaunesni), veteranai, kurie bėgo mažesnę, tik 3 km ilgio atkarpą - nuo Vasaros estrados iki Savivaldybės pastato.  Tačiau didžioji dauguma dalyvių bėgo nuo Girulių. Kas kiek kilometrų bėgo buvo galima atskirti pagal numerio spalvą.

Finišo vietoje, prie Savivaldybės pastato, bėgimo dalyvių laukė karšta arbata, pasitiko pats Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, vyko apdovanojimų ceremonija. Pirmiesiems 200 finišavusių dalyvių  įteikti atminimo medaliai.

Bėgimą organizavo BĮ Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla, Klaipėdos miesto savivaldybės Sporto ir kūno kultūros skyrius. Partneris - Klaipėdos miesto bėgikų klubas „Maratonas“.

Toks bėgimas Klaipėdoje pradėtas organizuoti nuo 2001 metų. Kai buvo švenčiamas Lietuvos nepriklausomybės dešimtmetis,  sugalvota jį organizuoti Klaipėdoje, nes iki tol toks bėgimas, skirtas laisvės gynėjams, vyko tik Vilniuje. Laikinai Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos direktoriaus pareigas einantis Darius Raišutis sako, kad bėgimo dalyvių skaičius laikosi, galima sakyti, stabilus, kiekvienais metais. Jam atrodo, kad šiemet, ko gero, sulaukta daugiausia dalyvių. Oro sąlygos šiam bėgimui niekada netrukdo, klaipėdiečiai prie jo yra įpratę. Pats D. Raišutis yra bėgęs ir esant minusinei temperatūrai. Oras sekmadienį nebuvo nei pats geriausias, nei pats blogiausias. Algirdo Plungės, kuris jau 20 metų yra kartu su bėgimo organizatoriais, geriausi bėgimo rezultatai buvo pasiekti tada, kai buvo labai palankus vėjas, pučiantis į nugarą. Pasak jo nuo, 2007 metų užfiksuoti geriausi rezultatai yra išlikę iki šiol. Šiemet pirmųjų atbėgusiųjų rezultatai kiek blogesni nei pernai.

Sidebar placeholder