„Maisto banko“ akcija suvienijo neabejingus žmones
„Maisto banko“ akcija suvienijo neabejingus žmones

Klaipėdos mieste, kaip ir visoje Lietuvoje, praūžė dar viena „Maisto banko“ akcija, kurios metu tautiečiai buvo kviečiami būti neabejingais ir aukoti socialinių organizacijų globojamiems žmonėms.

“Žmonės labiau yra linkę aukoti rudenį, turbūt dėl to, kad šventės ne už kalnų. Galbūt galvoja, kad kažkam paaukotos prekės bus kaip kalėdinė dovana. Džiaugiamės, kai žmonės patys prieina ir paklausia, ko mūsų įstaigai labiausiai reikia ar trūksta. Daugiausia supratingiausių ir dosniausių žmonių yra taip vadinamos viduriniosios klasės žmonės“, - kalbėjo 9 metus iš eilės akcijoje savanoriaujanti Neringa.

Savanoris „Aitvaro“ gimnazijos moksleivis Ilja prisipažino, kad tai buvo pirmas kartas prisidedant prie „Maisto banko“ akcijos: „Pirmą kartą dalyvauju tokioje akcijoje, įspūdžiai puikūs. Kai žinai, kad padėjai kažkam, iškart pasidaro ir pačiam smagiau. Žmonės labai dosnūs, aukoja įvairius dalykus gausiais kiekiais, nuo higienos prekių, sauskelnių vaikams iki įvairių maisto produktų.“

Ilja mano, kad ranka plauna ranką. „Gal kada nors tą žmogų, kuris šiandien paaukojo maisto produktų, patį ištiks bėda ir jam gali reikėti pagalbos, todėl žmonės ir žiūri geranoriškai į tokius dalykus“, - svarstė moksleivis.

 

Kasmet akcijoje dalyvaujanti Kristina teigė, jog aukoja būtiniausius maisto produktus, bet šiemet sugalvojo paaukoti ne tik pirktus dalykus, bet taip pat ir pačios darytus: „Paskambinau į vieną iš „Maisto banko“ padalinių, pasiteiravau, kur galėčiau atvežti konservuotų agurkų, pačios darytų uogienių. Man viską maloniai paaiškino ir labai dėkojo. Smagu prisidėti prie tokių akcijų.“

O štai savanorė Vida džiaugėsi šiuolaikiniu jaunimu.

„Džiugu, kad vis daugiau jaunų žmonių prieina ir padėkoja už tai, ką mes darome. Man tai labai gražu, ir tikrai ne vienas toks žmogus yra“, - džiaugėsi Vida.

Paklausta, kelintą kartą savanoriauja, teigė jau neprisimenanti: „Gerų darbų neskaičiuojame.“

Šį rudenį „Maisto banko“ akcija vyksta spalio 20-21 dienomis 72 Lietuvos miestuose bei miesteliuose. Bendradarbiaujama su 360 socialinių organizacijų, o maistui rinkti prekybos centruose pasitelkta 8 100 savanorių.

Klaipėdos regiono padalinio vadovas Raimondas Danupas po įvykusios rudens „Maisto banko“ akcijos dėkojo tiek aukojusiems, tiek savanoriams, kurie prisidėjo prie darbo.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder