"Memelio miesto" verslo centrui laukia racionalių projektų

"Memelio miesto" verslo centrui laukia racionalių projektų

Dėl koronaviruso sukeltos pandemijos rudeniop nukeltas konkursas dėl verslo centro "Memelio mieste" projekto parengimo. Jau dabar konkursu susidomėjo maždaug pusšimtis įmonių, tarp jų - ir architektai iš užsienio.

Pasak projekto organizatorių, projektuojamas verslo centras Naujojoje Uosto g. 3 yra vienas pirmųjų konvertuojamos "Memelio miesto" teritorijos pastatų. Konkursui teikiamos teritorijos plotas - 3 098 kv. m. Orientacinis pastato plotas - 10 000 kv. m.

Konkursas buvo paskelbtas šių metų vasarį. Nugalėtoją buvo tikimasi išrinkti dar iki vasaros, tačiau pasaulį užklupusi koronaviruso pandemija privertė organizatorius datas pakoreguoti.

Pasak architektės, konkurso koordinatorės Gerdos Antanaitytės, projektus teikti bus galima iki rugsėjo 18 d. 16 val. Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijai.

"Dalyvių buvo prašoma užsiregistruoti. Iki šiol sulaukėme apie 40 dalyvių, kurie užsiregistravo tam, kad gautų informaciją apie konkursą. Oficialus susirašinėjimas su užsiregistravusiais dalyviais vyksta elektroniniu paštu.

Konkurse gali dalyvauti ir užsienio įmonės, tiesiog konkursui darbai turėtų būti pateikti lietuvių kalba. To prašoma tam, kad būtų paprastesnis darbas komisijai. Esame gavę užklausų ir iš užsienio architektų, o ar jie dalyvaus konkurse - pamatysime", - sakė G. Antanaitytė.

Rugsėjo 23 - spalio 15 d. vyks vieša konkurso darbų ekspozicija. Spalio 15 d. bus surengtas viešas darbų aptarimas. Komisija rezultatus pateiks spalio 16 d.

"Vieta tikrai unikali. Patys savininkai, organizatoriai ieško kokybiško rezultato. Matyt, tai dalyvius ir pritraukė.

Komisija kainos apskritai nevertins. Bus daugiau vertinamas racionalumo kriterijus, kad projektas nebūtų nepamatuotai brangus. Vertinimo kriterijai - architektūriniai.

Tikimasi kokybiškų sprendinių, kurie atitiktų konkurso programą ir turėtų klaipėdietiškų akcentų", - teigė G. Antanaitytė.

Konkurso projektų vertinimo komisija sudaryta iš architektų-ekspertų, UAB "Memelio miestas" ir Klaipėdos miesto savivaldybės atstovų. Darbų vertinimo procese taip pat dalyvaus recenzentai, kultūros paveldo bei tvarių pastatų vertinimo ekspertai.

Konkurso prizin5 fond1 sudarys 26 tūkst. eurų. Šią sumą pasidalys pirmų penkių vietų laimėtojai. Didžiausia suma - 10 tūkst. eurų - atiteks pirmos vietos laimėtojui.

7 tūkst. Eur atiteks antros vietos laimėtojui, o trečios - 5 tūkst. Eur. Ketvirtai ir penktai vietoms atiteks po 2 tūkst. Eur.

"Memelio miestą" prieš dvejus metus įsigijo "Stemma Group". Tąkart buvo tikimasi, kad teritorija taps turistų traukos centru jau po penkerių metų.

"Memelio miesto" teritorija apima daugiau kaip 5 hektarus ploto. Pirminėje teritorijos vystymo strategijoje numatytos kelios pagrindinės kryptys: turistų traukos centras su išsaugotais kultūros paveldo objektais ir naujais akcentais; administracinių pastatų, pritaikytų tiek stambiam verslo subjektui, tiek ir smulkiai komercijai, kompleksas; paslaugų objektai - restoranai, butikai, salonai; atvira poilsio ir pramogų zona.

Konkurso uždaviniai:

Išnagrinėti sklypo dalies užstatymo galimybes;
Sukurti integralų administracinės paskirties pastato projektinį pasiūlymą, ženklinantį vieną iš įeigų į sklypą;
Sukurti patrauklias viešąsias erdves;
Pagrįsti pastato architektūrinį sprendinį remiantis Teritorijos tarp Danės upės, Naujosios Uosto g., Naujojo Sodo gatvės tęsinio ir Kuršių marių detaliojo plano urbanistine koncepcija.
Plačiau apie konkursą: https://www.memeliomiestokonkursas.lt/
Konkurso dalyvių registracija: [email protected]

Raktažodžiai
Sidebar placeholder